Polskie kina zamknięte na kolejne dni. Rząd przedłuża obostrzenia

W połowie marca rząd wprowadził lockdown na terenie całego kraju. Nowe wytyczne zakładały między innymi zamknięcie wszystkich kin i teatrów w Polsce. Dzisiaj minister Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obostrzeń o kolejne dni.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano 14 910 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Ministerstwo poinformowało także o śmierci 158 osób. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono zakażenie u 2 471 617 osób. Zmarło 55 703 zakażonych.

Ogłoszone 17 marca obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia, jednak ze względu na niski spadek liczby zakażonych oraz wysokie obłożenie łóżek szpitalnych Minister zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował na dzisiejszej konferencji przedłużenie lockdownu o nieco ponad tydzień. Oznacza to, że kina i teatry w całej Polsce pozostaną zamknięte do 18 kwietnia.

Przedłużenie obostrzeń oznacza, że wątpliwa staje się wyznaczona niedawno polska data premiery filmu „Nomadland”. Pod koniec marca Disney przesunął debiut filmu z 9 kwietnia na 24 kwietnia.

zdj. Disney