„Potwór z Gyeongseongu” powróci. Netflix zamówił drugi sezon koreańskiej nowości

Netflix zamówił realizację drugiego sezonu swojego najnowszego serialu oryginalnego wyprodukowanego w Korei. Mamy już pewność, że „Potwór z Gyeonseongu” powróci z nowymi odcinkami. Informacje o przedłużeniu serialu przynoszą też interesujące wieści o samej fabule.

Potwór z Gyeonseongu” dostanie drugi sezon. Koreański serial wróci na Netflix

Jeśli oglądaliście już pierwszy sezon „Potwora z Gyeonseongu” i nie przegapiliście sceny po napisach, to wiecie, że drugi sezon zaliczy spory skok w czasie. W nowym sezonie przeniesiemy się do 2024 roku, na tętniące życiem ulice Seulu, aby zobaczyć, jak jeszcze mocniej splatają się losy Jang Tae-sanga i Yoon Chae-ok.  W scenie po napisach twórcy ujawnili intrygujący zwrot fabularny. Pojawia się w niej Ho-jae, mężczyzna uderzająco podobny do Jang Tae-sanga, a gdy się odwraca, dostrzegamy tajemniczą bliznę, wywołującą lawinę pytań o jego tożsamość. Ten moment staje się bramą do zjawiska podróży w czasie, które przenosi akcję serialu z 1945 roku do współczesnego Seulu.

Potwór z Gyeongseongu sezon 2 netflix

Przy okazji ogłoszenia drugiej serii Netflix pokazał już nawet zdjęcia z nowych odcinków, które potwierdzają tylko, że przed nami sezon pełen zagadkowych wydarzeń i powiązań pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Reżyser Chung Dong-yoon zapewnił widzów, że drugi sezon przedstawi historię o zupełnie innym uroku, a zmiana czasu akcji ma zapewnić wyraźne rozróżnienie pomiędzy sezonami i zaoferować wrażenie rozszerzonego wszechświata.

Sprawdź też: SkyShowtime z POTĘŻNYMI premierami w lutym. Na te filmy i seriale czekacie.

Pierwszy sezon nie przyciągnął tłumów, ale w pierwszych dniach wygenerował 24,5 mln godzin wyświetleń, a do końca grudnia wynik ten wynosił 72,5 mln. W ostatnim tygodniu zeszłego roku serial znalazł się na liście TOP 10 w 69 krajach. Drugi sezon „Potwora z Gyeonseongu pojawi się na Netflix najprawdopodobniej w drugiej połowie 2024 roku.

W pierwszym sezonie przenosimy się do 1945 roku, mrocznego okresu w historii Seulu pod rządami kolonialnymi. Niespodziewanie przecinają się właśnie drogi młodego przedsiębiorcy i pięknej detektyw. Para zaczyna pracować nad sprawą tajemniczego szpitala, w którym ma dochodzić do strasznych eksperymentów. Ich krucjata sprawia, że sami znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie i będą musieli stawić czoła potworom zrodzonym z ludzkiej chciwości.

Potwór z Gyeongseongu sezon 2 serial

Potwór z Gyeongseongu sezon 2

zdj. Netflix