Powrót kultowej pary na ekrany! Co oglądać na Netflix, Disney+, HBO Max i Prime Video?

W tym tygodniu nie czeka na nas zbyt wiele premier w streamingu, ale przynajmniej jedna z nich powinna wywołać spore zainteresowanie i dyskusję wśród szerokiej widowni. Na Prime Video zawita nowa wersja „Pana i Pani Smith”. Co jeszcze będzie można obejrzeć w najbliższych dniach na Netflix, Disney+, HBO Max oraz w kinie?

Co obejrzeć na Netflix? Nowy serial romantyczny

porozmawiajmy o chu

Serialową nowością na Netfliksie będzie romantyczny komediodramat „Porozmawiajmy o Chu” opowiadający o vlogerce na pół etatu Chu Ai, która wykorzystuje swój kanał do szczerego mówienia o seksie. Jednak w jej własnym życiu ten temat wydaje się o wiele trudniejszy.

Najmłodsza córka, Chu Ai (Chan Tzu-hsuan), zajmuje się leczeniem woskiem, a dodatkowo prowadzi kanał edukacyjny o seksie. Jej życiową dewizą jest „kochaj się, a nie zakochuj”, co realizuje w praktyce przez przyjacielski układ bez zobowiązań z kumplem o imieniu Ping-ke (Kai Ko), który również sceptycznie podchodzi do miłości. Z kolei jej starsza siostra Chu-wei (Kimi Hsia) zmaga się z problemami z mężem Shi-chieh (Umin Boya), a brat, Yu-sen (JC Lin), utknąwszy w niestabilnym związku, zrywa z chłopakiem, z którym był związany wiele lat. Wszystko to jest pokłosiem napiętych stosunków łączących ich rodziców (w tych rolach Miao Ke-li i Hong Sheng-te).

Nowa animacja dla młodszych i starszych widzów

orion i ciemnosc

W tym tygodniu swoją premierę na Netflix będzie miał także animowany film „Orion i Ciemność”.

Orion na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zwykłego ucznia szkoły podstawowej — jest skromny, nieśmiały i przeżywa swoje pierwsze rozterki miłosne. Jednak pod płaszczykiem zwyczajności skrywa się kłębek młodzieńczego niepokoju. Dręczy go irracjonalny lęk przed pszczołami, psami, oceanem, promieniowaniem telefonu komórkowego, morderczymi klaunami wychodzącymi z kanałów, a nawet upadkiem z klifu. Lecz spośród wszystkich lęków najbardziej doskwiera mu to, z czym musi mierzyć się co noc — mrok. Toteż gdy pewnego dnia odwiedza go ucieleśnienie jego największych obaw, mrok zabiera Oriona w szaleńczą podróż dookoła świata, aby udowodnić mu, że noc nie jest niczym strasznym. Nawiązując tę nietypową przyjaźń, chłopiec decyduje się zaakceptować nieznane i nie dopuścić, aby kierował nim strach. Tylko wtedy będzie mógł naprawdę cieszyć się życiem.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Potężny mały Bheem w przedszkolu 1.29.2024
Jack Whitehall: Settle Down 1.30.2024
Baby Bandito 1.31.2024
WIL 1.31.2024
Jak Aleksander Wielki został bogiem 1.31.2024
The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse: Część 1 1.31.2024
Porozmawiajmy o Chu 2.2.2024
Orion i Ciemność 2.2.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Kevin sam w domu 2.1.2024
Kevin sam w Nowym Jorku 2.1.2024
Jesienni zabójcy 2.1.2024
Kraina Jane Austen 2.1.2024
Dr House 2.1.2024
Ostatniej nocy w Soho  2.3.2024
Kajtek czarodziej  2.4.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

29 stycznia

Synduality Noir sezon 1, odcinek 16

23 stycznia

Ostatni warsztat

31 stycznia

Simpsonowie sezon 35, odcinki 6-10

31 stycznia

Czarny tort sezon 1

31 stycznia

Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 8

31 stycznia

Ishura sezon 1, odcinek 5

31 stycznia

Ja

31 stycznia

Unded Unluck sezon 1 odcinek 8

31 stycznia

Assembled: Za kulisami Echo

31 stycznia

Podróż bohatera: Za kulisami filmu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video? Serialowe „Pan i Pani Smith

Pan i Pani Smith serial

Najgłośniejszą premierę tygodnia przygotowała platforma Prime Video, która zaserwuje widzom odświeżoną wersję romantycznej komedii akcji „Pan i Pani Smith”. W produkcji, która z pomocą znajomej opowieści omówi kondycję współczesnych romantycznych relacji zobaczymy Mayę Erskine („Niebieskooki samuraj”) i Donalda Glovera („Atlanta”). 

Glover jest współtwórcą i producentem wykonawczym „Pana i Pani Smith”. W jednym z ostatnich wywiadów gwiazdor „Atlanty” przyznał, że serialowa reinterpretacja opowieści o parze zabójców będzie zupełnie odrębna od filmowego pierwowzoru i przedstawi głębszą opowieść poświęconą współczesnym związkom i małżeństwom. „Dlaczego ludzie jeszcze za siebie wychodzą? I tak połowa z tych związków kończy się rozwodem. Jaki jest tego cel?” – pytał Glover, przybliżając temat serialowego remake'u. „Skupimy się na tym, czym małżeństwo rzeczywiście jest, na zaufaniu, na pracy zespołowej, na samotności”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

29 stycznia

Wonka (2023)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

30 stycznia

Asedio (2023) (Osaczona)

HD, DD 5.1

napisy

30 stycznia

Bird of Paradise (2023)

HD

brak

2 lutego

The Babylon Hotel (2024)

HD

brak

Kinowe premiery: nagradzana „Obsesja” i widowiskowe „Argylle - Tajny szpieg”

Agrylle Dua Lipa Henry Cavill

W piątek do kin zawita kilka godnych uwagi tytułów. Pierwszy z nich to „Obsesja”, jeden z najlepiej przyjętych filmów zeszłego roku z Natalie PortmanJulianne Moore w rolach głównych – aż 90% pozytywnych recenzji przy 281 tekstach. Nie zabraknie też czysto rozrywkowej nowości. Na duży ekran zawita nowy film od twórcy serii „Kingsman”. Tym razem Matthew Vaughn postanowił wplątać w swoją nową szpiegowską opowieść Duę Lipę i Henry'ego Cavilla.

„Obsesja” – premiera 2 lutego

Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

„Argylle - Tajny szpieg” – premiera 2 lutego

  Bryce Dallas Howard (seria Jurassic World) wciela się w Elly Conway, samotną autorkę serii bestsellerowych powieści szpiegowskich, dla której ideałem jest wieczór w domu z komputerem i kotem Alfie. Ale kiedy fabuła fikcyjnych książek Elly - które koncentrują się na tajnym agencie Argylle i jego misji rozwikłania globalnego syndykatu szpiegowskiego - zaczyna odzwierciedlać tajne działania prawdziwej organizacji szpiegowskiej, spokojne wieczory w domu stają się przeszłością. W towarzystwie Aidena (zdobywca Oscara® Sam Rockwell), uczulonego na koty szpiega, Elly (nosząca Alfiego w plecaku) ściga się po całym świecie, aby być o krok przed Zabójcami. Granica między fikcyjnym światem Elly, a prawdziwym zaczyna się zacierać. 

„Dziewczyna influencera” – premiera 2 lutego

Wchodząca gwiazda internetu Zosia (zjawiskowa Karina Rezner), znana pod nickiem Just Sophie, odkrywa, że jej chłopak, popularny YouTuber Komfi (Kamil Wodka), ma romans. Kiedy zdrada wychodzi na jaw i trafia na Pudelka, dziewczyna postanawia przyjąć ofertę uwielbianej przez internautów Violi (Olga Kalicka) i wraz z nią udać się w zagraniczną podróż za pieniądze sponsorów. Odwiedzający ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, walcząc o zasięgi i uwagę fanów, Zosia dołącza do elity polskich influencerów. Niestety miłosna afera z jej byłym chłopakiem staje się coraz głośniejsza, gdy ten wiąże się z seksowną fit-blogerką Paulą (Joanna Koroniewska-Dowbor), a o Violę upomina się dawna, mroczna przeszłość. Kiedy pikantne szczegóły i skrywane sekrety wychodzą na jaw, Zosię czeka konfrontacja z trudną do zaakceptowania prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć.

„Cudowny chłopak. Biały ptak” – premiera 2 lutego

Ekranizacja światowego bestsellera „CUDOWNY CHŁOPAK” porwała milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

„Pieśni ziemi” – premiera 2 lutego 

Reżyserka przed trzydziestu laty opuściła rodzinny dom. Dziś odwiedza z kamerą górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając śladami swych rodziców i przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Będzie to spotkanie z lokalną historią, ale przede wszystkim z dziewiczą w tym rejonie naturą, z nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Historia rodzinna zamienia się tu w zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat. Stosując podwójną skalę – mikro i makro – film odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

zdj. Universal Pictures / Kino Świat / Prime Video