Sześć lat oczekiwania! Kathryn Bigelow zabiera się za nowy projekt dla Netfliksa!

Od sześciu lat nie widzieliśmy nowego filmu Kathryn Bigelow, ale laureatka dwóch Oscarów w końcu zabiera się za realizacje swojego kolejnego projektu planowanego wspólnie z Netfliksem od marca zeszłego roku. Będzie to adaptacja powieści „Aurora” autorstwa Davida Koeppa.

Kathryn Bigelow wróci z nowym filmem. Reżyserka łączy siły z Netfliksem

Realizację projektu zapowiedziano na początku 2022 roku, ale przez kolejny miesiące o projekcie zrobiło się niepokojąco cicho. Niektórzy zastanawiali się, czy przypadkiem nowe przedsięwzięcie Bigelow nie zostało po cichu anulowane, ale możemy uspokoić wszystkich czekających na nowy film od autorki „Detroit”. Ekranizacja „Aurory” nadal pozostaje w planach, a co więcej Netflix przygotowuje się już do wejścia na plan. Start zdjęć zaplanowano na początek 2024 roku.

Kathryn Bigelow ma odpowiadać za reżyserię filmu, ale jest też autorką scenariusza. Sam Koepp będący zarówno pisarzem, jak i scenarzystą ma na swoim koncie historie do takich filmów jak „Park Jurajski”, „Życie Carlita”, „Mission: Impossible” czy „Spider-Man”.

Historia koncentruje się na kilku bohaterach, którzy będą musieli radzić sobie z całkowitą paniką i upadkiem społecznego ładu w obliczu światowego kryzysu energetycznego. Główną bohaterką jest samotna matka, która musi ochronić swojego nastoletniego syna i próbuje dotrzeć do ekscentrycznego brata, który jest dyrektorem generalnym w jednej z firm w Dolinie Krzemowej i zbudował luksusowy bunkier na pustyni na wypadek takiej właśnie katastrofy. Ponowne spotkanie rodzeństwa nie będzie jednak łatwe nawet w obliczu globalnej katastrofy i doprowadzi do wielu osobistych rozliczeń.

Ostatni raz Bigelow wprowadziła film do kin w 2017 roku i był to tytuł „Detroit”. Do jej największych sukcesów należą natomiast oscarowe produkcje „The Hurt Locker. W pułapce wojny” oraz „Wróg numer 1”.

źródło: worldofreel.com / zdj. Paul Smith / depositphotos