Powrót „Riverdale” opóźniony. Nowy odcinek dopiero w drugiej połowie marca

The CW podjęło decyzję o dwutygodniowym opóźnieniu premiery kolejnego spotkania z mieszkańcami Riverdale. Szósty odcinek bieżącego sezonu zadebiutuje w ramówce amerykańskiej stacji dopiero pod koniec marca.

Kiedy premiera 6. sezonu serialu Riverdale?

Przypomnijmy, że oryginalna emisja następnego odcinka „Riverdale” miała odbyć się 6 marca. Decyzję o przesunięciu premiery podjęto wkrótce po przeniesieniu gali Critics Choice Awards (transmitowanej na The CW) o tydzień. W związku z narastającą liczbą zakażeń koronawirusem ceremonia ma odbyć się teraz 13 marca. Z kolei powrót serialu „Riverdale” został przesunięty o dwa tygodnie na 20 marca. Warto dodać, że pozostały grafik stacji pozostaje bez zmian: na 9 marca zaplanowano między innymi powroty seriali „The Flash” i „Kung Fu”

Nim udał się na zimową przerwę, serial „Riverdale” zaliczył jubileuszowe spotkanie z fanami. Wraz z finałem pięcioodcinkowego eventu, wyemitowanego 14 grudnia, The CW pokazało bowiem równo sto odcinków popularnego dramatu. W nowym sezonie zobaczyliśmy, jak Cheryl (Madelaine Petsch) organizuje własny sabat czarownic, aby rzucić klątwę na Riverdale. Była to konsekwencja wydarzeń z finału piątego sezonu, kiedy Cheryl dowiedziała się o śmierci swojego przodka Abigail Blossom z rąk przodków Archiego, Jugheada i Betty. Tymczasem związek Archiego i Betty wkroczył na nowy etap, po tym jak w ich życiu ponownie pojawił się wygnany z miasta Hiram Lodge (Mark Consuelos). Napięcie wzrosło również pomiędzy Veronicą (Camila Mendes) i Reggiem (Charles Melton).

zdj. The CW