Powstał dokument o nawiedzonym domu, który zainspirował twórców „Obecności”. Mamy zwiastun

W sieci wylądował pierwszy zwiastun nowego filmu dokumentalnego poświęconego sprawie nawiedzonego domu, która bezpośrednio zainspirowała Jamesa Wana do nakręcenia „Obecności”. 

Dokument zatytułowany „The Sleepless Unrest” opowie o niepozornej osiemnastowiecznej farmie w Rhode Island, która od lat stanowi przedmiot fascynacji miłośników grozy. Obok nawarstwiających się doniesień o niewytłumaczalnych zdarzeniach, w historii starego domu znalazły się prawdziwie makabryczne epizody. Zgodnie z popularnymi podaniami, na terenie farmy od paru pokoleń dochodziło do brutalnych morderstw i samobójstw. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, do domu wprowadziła się rodzina Perronów, których sfabularyzowane losy mieliśmy okazję zobaczyć w pierwszej „Obecności” 

Po tym jak ostatni mieszkańcy domu zdecydowali się na sprzedaż domu, na farmę na dwa tygodnie wprowadziła się ekipa dokumentalistów. Szczegóły ich pobytu w słynnym nawiedzonym domu będą przedmiotem nowego filmu. Premierę w ramach wybranych amerykańskich kin i VOD zaplanowano na 16 lipca.

Źródło: Bloody Disgusting / Red Arrow Studios