Powstanie adaptacja powieści „Jej wszystkie życia”. W głównej roli gwiazda „Jojo Rabbit”

BBC zajmie się zrealizowaniem ekranizacji powieści „Jej wszystkie życia” autorstwa Kate Atkinson. Główną rolę w czteroczęściowym serialu zagra Thomasin McKenzie, gwiazda oscarowego „Jojo Rabbit”

Poza McKenzie, na ekranie pojawią się Sian Clifford znana z serii „Fleabag”, James McArdle („Man in an Orange Shirt”), Jessica Brown Findlay („Downton Abbey”), Jessica Hynes („Years and Years”), Harry Michell („Yesterday”), Maria Laird („Derry Girls”) i Joshua Hill („Mały topór”). Produkuje studio House Productions.  

Scenariusz, na podstawie powieści Atkinson, przygotował Bash Doran. Reżyseruje Saorise Ronan („Brooklyn”).

O czym opowiada powieść „Jej wszystkie życia” Kate Atkinson?

Powieść Atkinson ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Poniżej oficjalny opis:

A gdybyśmy tak mogli przeżywać nasze życie raz za razem, żeby wreszcie zrobić to jak należy? Czy to nie byłoby wspaniałe? W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, przychodzi na świat dziewczynka. I umiera, zanim zdąży zaczerpnąć pierwszy oddech. W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, rodzi się ta sama dziewczynka. I żyje, snując swoją opowieść. Jak by to było, otrzymać od losu drugą szansę? A potem trzecią? Mieć nieskończoną liczbę możliwości, aby przeżyć swoje życie? Czy za którymś razem udałoby się ocalić świat przed przeznaczeniem, jakie jest mu pisane? I czy ktokolwiek chciałby to w ogóle uczynić? Czytelnik podąża tropem Ursuli Todd, która raz po raz przeżywa najbardziej dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy dwudziestego wieku. Dowcip i wrażliwość Kate Atkinson pozwalają odnajdywać urok nawet w najbardziej ponurych momentach naszej historii, a jej niezwykły talent pisarski sprawia, że przeszłość ożywa wprost na naszych oczach. Jej wszystkie życia to najwybitniejsza i najbardziej oryginalna powieść tej autorki, w której składa ona hołd temu, co najlepsze i najgorsze w człowieku.

Okładka książki „Jej wszystkie życia” Kate Atkinson 
źródło: Deadline / Czarna Owca / zdj. Walt Disney