Powstanie dziesiąta część horroru „Piła”? Ruszyły przygotowania

W maju tego roku na ekrany kin zawita horror „Spirala” będący nową odsłoną serii kultowej „Piły”. Okazuje się jednak, że studio Lionsgate ma w planach także pełnoprawną kontynuację swojej franczyzy.

Najnowsze doniesienia z Hollywood ujawniają, że Twisten Pictures zajmuje się już opracowaniem dziesiątej odsłony serii „Piła”, która miałaby pojawić się w kinach jako „Saw X”. Aktualnie żadne szczegóły na temat fabuły nie są oczywiście znane, ponieważ projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Niektóre ze źródeł sugerują natomiast, że w prace nad filmem miałby zaangażować się James Wan, reżyser pierwszej „Piły”, który powracał jako producent przy wszystkich dotychczasowych kontynuacjach.

Piła” zaczynała jako niskobudżetowy horror w 2004 roku. Horror wyreżyserowany przez Wana szybko zyskał ogromną popularność i doczekał się w sumie siedmiu kontynuacji. Ostatni raz „Piła” gościła na ekranach kin w 2017 roku za sprawą produkcji „Piła: Dziedzictwo”. W maju tego roku zobaczymy dziewiątą odsłonę serii zatytułowaną „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”.

źródło: collider.com / zdj. Lionsgate