Powstanie film biograficzny o George'u Floydzie. To będzie brutalny dramat

Powstanie film biograficzny o George'u Floydzie, którego śmierć w wyniku interwencji amerykańskiej policji wywołała masowe protesty i zamieszki w wielu miastach w całych Stanach Zjednoczonych i odbiła się szerokim echem w innych krajach na świecie.

Hollywood zabiera się za film o George'u Floydzie

Scenariusz do filmu opracowuje Gregory R. Anderson mający w swoim dorobku filmowy musical „Krok do sławy”. Produkcja ma skupić się na przedstawieniu historii mężczyzny, którego śmierć doprowadziła do wielkich zamieszek w całych Stanach Zjednoczonych i była komentowana w wielu krajach na całym świecie. Stała się także nowym impulsem dla ruchu zarzucającego brutalność amerykańskiej policji. Aktualnie trwają poszukiwania twórcy, który podejmie się wyreżyserowania projektu.

Floyd zginął 25 maja 2020 roku po zatrzymaniu przez patrol policji. Mężczyzna podejrzany o posługiwanie się fałszywymi banknotami został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Minneapolis. Interwencję przeprowadzał Derek Chauvin, skuł kajdankami 46-letniego Floyda, a następnie przez blisko 10 minut przyciskał jego kark kolanem, utrudniając tym samym zatrzymanemu oddychanie. Autopsja przeprowadzona po śmierci Floyda wykazała w jego organizmie obecność wielu substancji odurzających, takich jak fentanyl, norfentanyl, amfetamina, metamfetamina, morfina oraz konopie indyjskie.

Podczas interwencji George Floyd wielokrotnie krzyczał „Nie mogę oddychać”. Sformułowanie to stało się w następnych tygodniach i miesiącach hasłem ruchu na rzecz sprawiedliwości rasowej. W 2021 roku Chauvin przeprowadzający zatrzymanie stanął przed sądem i został skazany na ponad 20 lat więzienia. Ława przysięgłych skazała także trzech innych funkcjonariuszy policji z Minneapolis za naruszenie praw obywatelskich Floyda podczas jego zatrzymania.

Sprawdź też: Mamy tydzień widowisk science fiction. „Diuna 2” w streamingu i nowy film z Jennifer Lopez [LISTA PREMIER].

Film zatytułowany Daddy Changed the World będzie powstawał pod nadzorem i przy aprobacie ze strony córki zmarłego mężczyzny, Gianny Floyd, i jej matki, Roxie Washington. Produkcja ma przedstawić Floyda jako ojca z ludzkimi wadami, którego straszliwa śmierć zmieniła świat. Nie będzie to tradycyjny film biograficzny, a raczej „brutalny dramat o człowieku i jego społeczności rzuconych w ogniste światło historii”.

Jesteśmy podekscytowani, że świat zobaczy prawdziwego, wesołego i kochającego George'a, którego znaliśmy. Ten film uczłowieczy go, ucieleśni istotę jego życia i miejmy nadzieję, że wznowi wysiłki na rzecz uchwalenia ustawy George'a Floyda o sprawiedliwości w policji. Nadszedł czas na sprawiedliwość i równość dla wszystkich. Musimy szybko wprowadzić zmiany. Żadne inne dziecko nie powinno stracić ojca tak jak Gianna. Dziękujemy wszystkim, którzy stali z nami i protestowali. Dziedzictwo George'a będzie żyło dzięki temu filmowi – czytamy w oświadczeniu Roxie Washington.

źródło: variety.com