Powstanie filmowa adaptacja powieści „Hyperion”!

Studio Warner Bros. odpowiadające za filmową adaptację „Diuny” zamierza przenieść na kinowy ekran kolejną kultową powieść science fiction. Ruszają prace nad ekranizacją „Hyperiona”, powieści stworzonej przez Dana Simmonsa.

Studio wraca do pomysłu realizacji ekranizacji po kilku latach przerwy. Początkowo zakładano, że „Hyperion” doczeka się filmowej adaptacji, ale z czasem projekt przemianowano na serial dla stacji Syfy. Ostatecznie zdecydowano jednak o powrocie do pierwotnej wersji i projekt został przemianowany na pełnometrażowy film. Adaptacją „Hyperiona” jako producenci zajmą się Bradley Cooper, Weston Middleton oraz Graham King. Za scenariusz odpowiada Tom Spezialy, twórca mający w swoim dorobku między innymi seriale „Pozostawieni”, „Ash kontra martwe zło” oraz „Gotowe na wszystko”. Aktualnie studio zajmuje się poszukiwaniem reżysera, który obejmie kontrole nad filmem.

Wydana w 1989 roku powieść „Hyperion” otwiera czterotomowy cykl, na który składają się powieści: „Zagłada Hyperiona”, „Endymion”, „Triumf Endymiona”. Cykl Simmonsa rozgrywa się 700 lat po zagładzie Ziemi, gdy cała galaktyka stoi na progu wielkiej wojny. Pierwszy tom serii opowiada o grupie siedmiu pielgrzymów wysłanych z misją na planetę Hyperion. Ich celem jest dotarcie do Grobowców Czasu zamieszkanych przez istotę zwaną Chyżwarem. W skład grupy wchodzą Kapłan Lenar Hoyt, Żołnierz Fedmahn Kassad, Poeta Martin Silenus, Uczony Sol Weintraub, Detektyw Brawne Lamia, Kapitan Het Masteen oraz Konsul.

źródło: deadline.com / zdj. Doubleday