Powstanie kolejna odsłona „Predatora”. Znamy reżysera i scenarzystę

Studio 20th Century Studios należące do Disneya rusza z realizacją kolejnej odsłony serii „Predator”. Ujawniono właśnie, kto zajmie się reżyserią produkcji oraz przygotowaniem scenariusza.

Do wyreżyserowania filmu został zatrudniony Dan Trachtenberg, twórca dobrze przyjętego horroru „Cloverfield Lane 10” pracujący także przy serialach „Czarne lustro” i „The Boys”. Za scenariusz do piątej odsłony serii o przygodach Predatora będzie odpowiadał natomiast Patrick Aison mający w swoim dorobku takie produkcje jak „Kingdom”, „Jack Ryan” i „Treadstone”.

Szczegóły na temat fabuły nowego filmu nie zostały jeszcze ujawnione, ale mówi się, że 20th Century Studios nie chce, aby piąta część serii odnosiła się do wydarzeń z filmu „The Predator” wyprodukowanego w 2018 roku, w którym zagrali Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay i Olivia Munn. Reżyserem produkcji był Shane Black. Produkcja została chłodno przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków i nie okazała się także sukcesem finansowym. Przy budżecie na poziomie 88 mln film zebrał z kas kin na całym świecie tylko 160 mln dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. 20th Century Fox