Powstanie kontynuacja filmu „Zakręcony piątek” z Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis

Dwadzieścia lat po debiucie familijnej komedii „Zakręcony piątek” wyprodukowanej przez Disneya dowiedzieliśmy się, że produkcja doczeka się kontynuacji. Na ekranie ponownie mają spotkać się dwie główne gwiazdy filmu, czyli Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis.

Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis znowu przeżyją „Zakręcony piątek

W siedzibie Disneya trwają prace nad opracowaniem sequela komedii „Zakręcony piątek”, która debiutowała na ekranach kin w 2003 roku. W kontynuacji swoje role z pierwszego filmu powtórzą Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis. Aktorki wcielą się ponownie w duet matka-córka i pojawią się odpowiednio jako Anna i Tess Coleman. Za opracowanie scenariusza zabrała się Elyse Hollander. Pierwsze przecieki na temat potencjalnej kontynuacji pojawiły się w lutym, kiedy Curtis zamieściła na Instagramie zdjęcie z Logan i zasugerowała, że trwają rozmowy na temat stworzenia drugiej części.

Sprawdź też: Z Disney+ zniknie część filmów i seriali. To nowa era w streamingu.

Pierwszy film bazował na książce amerykańskiej autorki Mary Rodgers wydanej w 1972 i opowiadał o magicznej zamianie ciał między matką, która właśnie przygotowuje się do ślubu oraz jej dorastającą córką. Ta niespodziewana sytuacja doprowadza do wielu zabawnych sytuacji, ale sprawia także, że obydwie strony zaczynają nieco inaczej patrzeć na dotychczasowe konflikty i różnice dzielące dwa odległe pokolenia. Powieść Rodgers była już wcześniej adaptowana na filmowy język. W 1976 roku powstał film z Barbarą Harris i Jodie Foster w rolach głównych, a w 1995 roku powstała nowa wersja z Shelley Long i Gaby Hoffman. To jednak wersja z Lohan i Curtis odniosła największy sukces i zebrała z kin ponad 160 mln dolarów.

źródło: nytimes.com / zdj. Disney