Powstanie kontynuacja jednego z najlepszych współczesnych horrorów. Czekaliśmy na to dziesięć lat!

W zaskakującym komunikacie zamieszczonym w poniedziałkowy wieczór na kanałach społecznościowych wytwórni Neon potwierdzono, że w przygotowaniach znajduje się kontynuacja „Coś za mną chodzi”, jednego z najciekawszych współczesnych dreszczowców. Za kamerą filmu zatytułowanego „They Follow” powróci twórca pierwowzoru z 2014 roku, David Robert Mitchell.

Neon odpowie za wyprodukowanie i amerykańską dystrybucję filmu – studio zajmie się też przedstawieniem projektu dystrybutorom zagranicznym. W nowym raporcie czytamy, że prace zdjęciowe ruszą w przyszłym roku, dokładnie dekadę po premierze „Coś za mną chodzi”

W kontynuacji horroruCoś za mną chodzi” powróci główna bohaterka oryginału. Maika Monroe w obsadzie

David Robert Mitchell związał się z sequelem zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta. Przypomnijmy, że oryginalne „Coś za mną chodzi” – zainspirowane snami, które raz za razem przydarzały się samego filmowcowi – opowiada historię pewnej dziewiętnastolatki prześladowanej przez tajemniczą siłę po tym jak odbywa stosunek z nieznajomym mężczyzną. Wkrótce okazuje się, że padła ofiarą klątwy. Jedynym sposobem, by zdjąć z siebie piętno nieuchronnej śmierci, jest przekazanie jej kolejnej osobie. Pomimo znikomego budżetu (za wyprodukowanie filmu zapłacono tylko nieco ponad milion dolarów) „Coś za mną chodzi” cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony kinowych widowni. Na całym świecie film zarobił ponad 20 milionów dolarów. Do dziś cieszy się też statusem produkcji kultowej: sprawnie nawiązującej do klasyków grozy, zarazem ciekawie przekraczając najpopularniejsze wzory tego gatunku.

Coś za mną chodzi Maika Monroe.JPG

Z obsadą sequela związała się Maika Monroe (widoczna na zdjęciu powyżej), która na potrzeby „They Follow” powtórzy rolę głównej bohaterki – Jay Height. Wyprodukowaniem filmu, obok przedstawicieli studia Neon, zajmą się Jake Weiner, Chris Bender, sam David Robert Mitchell oraz producenci pierwowzoru: David Kaplan, Erik Rommesmo, Rebecca Green i Laura Smith.

Poniżej oficjalna zapowiedź, którą zobaczyliśmy na profilu wytwórni Neon na Twitterze.

Źródło: Variety / Twitter (X) / zdj. Neon