Powstanie remake horroru „Inni” z Nicole Kidman

Hollywood zabiera się za stworzenie nowej wersji horroru „Inni” w reżyserii Alejandro Amenábara, którego główną gwiazdą była Nicole Kidman.

Prawa do nowej wersji filmu nabyło studio Sentient Entertainment, które chce uwspółcześnić i na nowo odkryć historię przedstawioną w filmie z 2001 roku. Udziałem w projekcie zainteresowani są podobno najbardziej utalentowani twórcy Hollywood.

Główną bohaterką historii jest Grace mieszkająca wraz ze swoimi dziećmi w domu na wyspie Jersey u wybrzeży Anglii. Podczas gdy mąż Grace przebywa na froncie drugiej wojny światowej, kobieta musi zmagać się z ciężką chorobą swoich dzieci, które cierpią na zaburzenie zwane fotofobią niepozwalające im na przebywanie w słońcu. W domu kobiety panuje więc kompletna ciemność, która skrywa niepokojące tajemnice.

Oryginalny film z 2001 roku spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony krytyków i samych widzów, którzy wpłacili do kas kin przeszło 209 milionów dolarów, co dla produkcji z budżetem na poziomie 17 mln dolarów, było ogromnym sukcesem. Produkcja otrzymała aż osiem nagród Goi, a Nicole Kidman za swoją rolę wyróżniona została nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

źródło: Deadline.com / zdj. Dimension Films