Powstanie remake kultowej komedii „Nie mów mamie, że niania nie żyje”

Studio Treehouse Pictures pracuje nad nową wersją komedii „Nie mów mamie, że niania nie żyje”. Remake zapowiadany jest jako pełna różnorodności wariacja na temat oryginalnej opowieści. 

Nad scenariuszem produkcji pracuje w chwili obecnej Chuck Hayward. Billie Woodruff, znany głównie ze swojej pracy w domenie teledysków, ma zająć się reżyserią. Nowa wersja przeniesie akcję do dnia dzisiejszego i skupi się na czarnoskórej rodzinie. 

Stanowiska producentów z ramienia Treehouse'u zajęli Justin Nappi i Juliet Berman. Nad filmem czuwać będzie też jeden z producentów wykonawczych oryginalnego filmu, Michael Phillips

Oryginalne „Nie mów mamie, że niania nie żyje” wyreżyserował Stephen Herek. W rolach głównych wystąpili Christina Applegate, Joanna Cassidy i Josh Charles. Film opowiedział o Sue Ellen Crandell, nastolatce, która musi zapanować nad czwórką rodzeństwa, gdy mama wyjeżdża, a zatrudniona przez nią niania nagle umiera. Mimo że film nie był w 1991 roku ani krytycznym, ani komercyjnym sukcesem to doczekał się na przestrzeni lat grona oddanych fanów. Rzućcie okiem na oficjalne oświadczenie Treehouse Studios: 

„Nie mów mamie, że niania nie żyje” to kultowy klasyk. Nie możemy doczekać się by móc pokazać publiczności nową interpretację, która będzie równie szalona i nieokiełznana co oryginał, ale przy okazji odpowiednio bystra i związana ze światem współczesnym. 

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.