Powstanie serial na podstawie „Wojownika” z Joelem Edgertonem i Tomem Hardym

Gavin O'Connor, reżyser dramatu sportowego „Wojownik” z 2011 roku, zapowiedział, że w przygotowaniach znajduje się serialowy remake. W oryginale główne role zagrali Tom Hardy i Joel Edgerton.

Aktorzy wcielili się w role Brendana i Tommy'ego Conlonów, dwóch poróżnionych braci, którzy spotykają się na ringu turnieju MMA, walcząc o nagrodę w wysokości miliona dolarów. „Wojownik” spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, zaś występujący w filmie w roli ojca bohaterów Nick Nolte doczekał się nawet wyróżnienia w postaci nominacji do Oscara. 

W związku z sukcesem „Wojownika”, O'Connor od lat prowadził dyskusje w temacie możliwej kontynuacji, ale projekt nigdy nie doczekał się poważniejszego rozwoju. Podczas niedawnego wywiadu, celebrującego dziesiątą rocznicę filmu, reżyser wyjaśnił, że fani mogą oczekiwać serialowej przeróbki. Szczegóły produkcji zostały już uzgodnione z wytwórnią Lionsgate, zaś konkretna oferta ma zostać wkrótce przedstawiona głównym serwisom streamingowym. Dodajmy też, że O'Connor został scenarzystą, producentem i reżyserem wszystkich odcinków nowej serii. W przygotowaniu tekstów pomoże też Adair Cole.

Serial nie będzie kontynuacją losów braci Conlon. W produkcji poznamy nowych bohaterów, dwóch mężczyzn i dwie kobiety, którzy zmierzą się w nowej odsłonie turnieju. Pierwsza z bohaterek będzie byłym więźniem dublińskiego zakładu karnego, zaś druga opisywana jest jako muzułmanka i lesbijka zmuszona do utrzymywania swojego życia w sekrecie przed konserwatywną społecznością. Jednym z bohaterów będzie też niejaki Bobby Watkins, mężczyzna biorący udział w walkach, by utrzymać swoją, żyjącą w ubóstwie rodzinę. Rola została już obsadzona. Bohatera zagra były zapaśnik Daniel Cormier. O'Connor zaznaczył przy tym, że serial ma zachować ton i charakter pierwowzoru. Na ten moment nie wiemy, kiedy ruszają prace zdjęciowe.

Źródło: Screen Rant / zdj. Lionsgate