Powstanie serialowa adaptacja „Trylogii Prochowego Maga” Briana McClellana

Joseph Mallozzi, showrunner serialu „Utopia Falls” zajmie się przygotowaniem telewizyjnej adaptacji cyklu powieści fantasy Briana McClellana, znanego jako „Trylogia Prochowego Maga”. Produkcją zajmą się studia No Equal Entertainment i Frantic Films.

Mallozzi napisze scenariusz odcinka pilotażowego, a w przypadku otrzymania zamówienia pełnego sezonu, obejmie serial jako showrunner. Każdy z odcinków ma w założeniu potrwać jedną godzinę.

Na trylogię McClellana składają się wydawane od 2013 roku powieści „Obietnica krwi”, „Krew imperium” i „Krwawa kampania”. Na rodzimym rynku, seria ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Od ośmiu lat na całym świecie sprzedało się ponad 700 tysięcy kopii. Poniżej znajdziecie oficjalny opis pierwszego tomu.

Strzelby, miecze i zapomniana magia, która odżywa. Prochowi magowie manipulują prochem strzelniczym, uzyskując w ten sposób nadnaturalne zdolności. Były inspektor policji Adamat, a obecnie prywatny detektyw zostaje wezwany do pałacu, aby rozwikłać niezwykłą zagadkę. Jedno jest pewne – obalenie władcy to wyjątkowo krwawy interes. Dla wszystkich. Dość marnotrawstwa, chciwości i korupcji. Dość szlachty pijącej krew ludu. Ja im pokażę nowy rodzaj czarów… proch i kule. Jutro odzyskam i oddam ludziom ich kraj. Epoka królów dobiegła końca i to moja sprawka.

 Źródło: Deadline / zdj. Fabryka Słów