Od dawna wiemy, że HBO szykuje dla fanów kostiumowych produkcji następną odsłonę dramatu „Pozłacany wiek”. Teraz otrzymaliśmy zwiastun trzeciego sezonu. Sprawdźcie, co zmieniło się w XIX-wiecznym Nowym Jorku pod naszą nieobecność.
Zwiastun 3. sezonu serialu „Pozłacany wiek”. Kiedy premiera?
„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co osiągnęli Julian Fellowes i cała rodzina Pozłacanego wieku” – mówiła przed prawie dwoma laty kierowniczka działu oryginalnych produkcji HBO, Francesca Orsi. Czy w kolejnej odsłonie kostiumowego hitu uda się utrzymać wysoką formę serialu?
Trzeci sezon serialu, którego głównym twórcą jest wspomniany Julian Fellowes mający w dorobku celebrowaną serię „Downton Abbey”, powróci do widzów dokładnie 22 czerwca. A o czym opowie?
Na chwilę obecną nie dysponujemy jeszcze oficjalnym opisem nowych odcinków. Możemy jednak spodziewać się – i wskazuje na to zwiastun – że serial skupi się na dalszym rozwijaniu konfliktów pomiędzy nowojorskimi elitami XIX wieku i nowymi bogaczami, do których zalicza się rodzina Russellów. Pojawi się też sporo nowych postaci, które dodatkowo skomplikują i tak już napiętą atmosferę arystokratycznego świata.
W odcinkach drugiego sezonu pojawiali się Carrie Coon (jako Bertha Russell), Morgan Spector (w roli George'a Russella), Louisa Jacobson (Marian Brook), Denée Benton (Peggy Scott), Cynthia Nixon (Ada Forte), Christine Baranski (Agnes), Harry Richardson (Larry Russell), Taissa Farmiga (Gladys Russell), Blake Ritson (Oscar van Rhijn), Simon Jones (Alfred Bannister), Nathan Lane (Ward McAllister) oraz Jack Gilpin (Mr. Church). Spośród gwiazd pierwszej serii nie powrócił jedynie Thomas Cocquerel, który wcielał się w postać Toma Raikesa.
W trzecim sezonie grono aktorskie rozrośnie się o między innymi Billa Campa, który zagra bankiera inwestycyjnego, Andreę Martin w roli Madame Dashkovej oraz Merritt Wever, która będzie siostrą Berty Russell.
Zdj. Max