„Pozłacany wiek” wraca! Wielkie fortuny, rywalizacja i intrygi w nowym sezonie serialu HBO

HBO udostępniło premierową zapowiedź 2. sezonu serialu historycznego pt. „Pozłacany wiek”. Sprawdźcie, jak przedstawia się kolejna odsłona serii, która przygląda się bohaterom na tle XIX-wiecznych zmian gospodarczych i czasów ogromnych fortun rodzących rywalizację między starymi a nowymi potentatami

Jesienią wrócimy do „Pozłacanego wieku”. Fabuła 2. sezonu serialu HBO 

Akcja 1. sezonu serialu rozpoczęła się w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Marian Brook (w tej roli Louisa Jacobson) przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, bohaterka przypadkowo zostaje uwikłana w konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami – bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną – Georgem (Morgan Spector) i Berthą Russellami (Carrie Coon).

2. sezon kontynuuje wątek Marian i jej na wskroś staromodnych ciotek, Agnes i Ady. Oboje Russellowie są jeszcze bardziej zacięci, by osiągnąć najwyższe szczeble finansowej hierarchii Nowego Jorku. W międzyczasie na Brooklynie Peggy wytycza własną ścieżkę w świecie czarnej elity. Czy w tym błyszczącym świecie u progu nowoczesności ustalone zasady społeczne zwyciężą, czy też gra całkowicie się zmieni?

Sprawdź też: HBO Max usunie swój kolejny serial! Jeszcze zdążycie go nadrobić

Kiedy premiera 2. sezonu serialu „Pozłacany wiek”? Ile odcinków zobaczymy?

Tego dowiemy się już 29 października. Tego dnia bowiem platforma Max pokaże premierę 2. sezonu „Pozłacanego wieku”. Wzorem debiutanckiej serii na całość nowej złoży się 9 odcinków. Jako showrunner, główny scenarzysta i producent wykonawczy przy okazji nowej serii powrócił Julian Fellowes, współtwórca kultowego „Downton Abbey”.

Źródło i zdj. HBO