Poznajcie oblicza półbogów. Główne gwiazdy serialu „Percy Jackson” na nowych plakatach

Już za nieco ponad dwa tygodnie w ofercie platformy Disney+ odbędzie się premiera nowej wersji „Percy'ego Jacksona”. Z tej okazji bohaterowie wykreowani przez pisarza Ricka Riordana trafili na nowe plakaty.

Percy, Grover i Annabeth na nowych plakatach „Percy'ego Jacksona i bogów olimpijskich

Serial Disneya opowie o dwunastoletnim Percym Jacksonie, który odkrywa, że jest synem greckiego boga Posejdona i współczesnym półbogiem. Gdy zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy Zeusa, musi udać się w niebezpieczną podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i zapobiec wojnie między bogami.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy plakat 1

Percy Jackson i bogowie olimpijscy plakat 3

Percy Jackson i bogowie olimpijscy plakat 2

„Percy Jackson” coraz bliżej Disney+. Kiedy premiera?

W roli tytułowego bohatera występuje Walker Scobell, znany z filmu „Projekt Adam” od platformy Netflix. W obsadzie znaleźli się także Toby Stephens jako Posejdon, Lin-Manuel Miranda jako Hermes, Lance Reddick jako Zeus i Jason Mantzoukas jako Dionizos. Scenariusz serialu napisali Riordan i Jonathan E. Steinberg, a reżyserią zajął się James Bobin.

Na pierwszy sezon odnowionego „Percy'ego Jacksona” złoży się dokładnie osiem odcinków, z których każdy ma potrwać około godziny. Warto dodać, że trwają już wstępne prace nad drugim sezonem, który ma być adaptacją drugiej części książkowej serii pod tytułem „Morze potworów”.

Premiera serialu odbędzie się dokładnie 20 grudnia.

zdj. Disney