Poznaliśmy datę premiery nowego filmu studia A24 i reżysera „Ghost Story”

The Green Knight”, kolejna produkcja studia A24 („Midsommar”, „Dziedzictwo. Hereditary”) doczekała się nowej daty premiery. Po tym jak na dobre wypadł z tegorocznego grafiku, film trafi do kin dopiero 30 lipca 2021. 

Za reżyserię „The Green Knight” odpowiada David Lowery („Ghost Story”). Film, zapowiadany jako pełnokrwista epopeja fantasy, przedstawi zupełnie nową wersję mitów arturiańskich. Dev Patel wciela się w sir Gawena, lekkomyślnego siostrzeńca Króla Artura, który celem udowodnienia swojej odwagi podejmuje się konfrontacji z tytułowym Zielonym Rycerzem, szmaragdowym gigantem kwestionującym ludzką waleczność.

W głównych rolach, poza Patelem, zobaczymy Alicię Vikander, Joela Edgertona, Barry'ego Keoghana i Ralpha Inesona. Warto dodać, że film doczekał się ostatni oficjalnej kategorii wiekowej. Na seans „The Green Knight” wybiorą się wyłącznie osoby dorosłe. Klasyfikację R organizacja Motion Picture Association uzasadniła obecnymi w filmie scenami „przemocy, nagości i obecnych podtekstów seksualnych”.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. A24