Poznaliśmy kategorię wiekową serialu „Sandman” od Netfliksa

Serialowa adaptacja kultowego komiksu „Sandman” doczekała się oficjalnej kategorii wiekowej. Bez większych zaskoczeń, w ramach systemu TV Parental Guidelines produkcję sklasyfikowano z kategorią TV-MA, czyli telewizyjnym odpowiednikiem R-ki.

Produkcje oznaczone jako TV-MA przeznaczone są przede wszystkim dla dojrzałych widzów z uwagi na poruszane w nich poważne treści i obrazy, które mogą nie nadawać się dla młodszych odbiorców. W przypadku „Sandmana”, kategorię uzasadniono obecnymi w serialu adaptującym komiksy Neila Gaimana scenami przemocy, erotyki i wulgarnym językiem. Przez odcinki mają przewinąć się też motywy samookaleczania, samobójstwa i sceny, w których postacie palą papierosy. Informacja o kategorii wiekowej pojawiła się już na oficjalnej stronie „Sandmana” w ramach przeglądarkowej wersji platformy. 

Akcja serialowej adaptacji została osadzona w 2021 roku i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman. Serial zadebiutuje na Netfliksie w tym roku.

Głównego bohaterka, czyli Morfeusza, zagra w serialu Tom Sturridge. Jako Śmierć na ekranie zobaczymy Kirby Howell-Baptiste („The Good Place”, „Cruella”). Jako bliźniaki Desire i Despair pojawią się odpowiednio Mason Alexander Park i Donna Preston, a Joely Richardson wcielił się w Ethel Cripps. Gwendoline Christie, znana z serialu „Gra o Tron” wcieliła się w Lucyfera, władcę piekła, a Charles Dance zagrał Rodericka Burgessa, złowrogiego maga. W obsadzie są także Boyd Holbrook jako Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach oraz Vivienne Acheampong jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar jako Kain oraz Asim Chaudhry jako Abel

zdj. Netflix