Poznaliśmy nazwisko reżysera „Problemu trzech ciał” od twórców „Gry o Tron”

Netflix ujawnił nazwisko reżysera który zajmie się szykowaną przez Davida Benioffa i D.B. Weissa („Gra o Tron”) adaptacją „Problemu trzech ciał” od Liu Cixina. Za ekranizację chińskiej powieści science fiction wchodzącej w skład cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” odpowie Derek Tsang.

Celebrowany filmowiec z Hong Kongu ma w dorobku między innymi nominowany do Oscara dramat „Better Days”. Serialową ekranizację produkują też Rian Johnson („Na noże”) i Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”). Benioff i Weiss zajmują się pisaniem scenariusza widowiska. W pracach nad tekstem serialu bierze udział również Alexander Woo, współtwórca „Terroru” na AMC. Twórcy „Gry o Tron” opisali trylogię Cixina jako „najambitniejsze science fiction, jakie czytali, zabierające czytelników w podróż od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku na kraniec czasu”. Pierwowzór opisuje historię pierwszego kontaktu ludzkości z obcą rasą. Oficjalny opis pochodzący od Wydawnictwa Rebis poniżej.

W realizacji bierze udział studio Plan B, którego założone między innymi przez Brad Pitta. Autor cyklu powieści, Liu Cixin będzie konsultantem przy ekranizacji.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku - po serii samobójstw wybitnych fizyków, śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry "Trzy ciała", której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją...

Źródło: THR / zdj. Rebis