Poznaliśmy oficjalny tytuł drugiego „Borata”

Zaledwie parę tygodni temu dowiedzieliśmy się, że komik Sacha Baron Cohen nakręcił materiał do drugiej części „Borata”. Teraz, film, który został już zmontowany i zaprezentowany paru osób wewnątrz przemysłu, doczekał się oficjalnego ujawnienia tytułu. Druga część nosi monstrualnie przerysowaną nazwę: „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan”. 

Na ten moment nie wiemy, o czym dokładnie opowie kolejny film o Boracie, choć należy założyć, że kontynuacja nie będzie zaledwie powtórką improwizowanej formuły pierwszej części – bohater Cohena jest na to obecnie zbyt dobrze rozpoznawalny. W tym kontekście właśnie, jedno ze źródeł portalu Collider ujawniło ostatnio, że w filmie zobaczymy Cohena grającego Borata, który z kolei udaje Cohena. Przygotowaniem scenariusza mieli zająć się Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern oraz sam Sacha Baron Cohen.  

W chwili obecnej nie wiemy, czy film szykowany jest z myślą o ekranach kin, czy streamingu i VOD. Nie wiemy też kiedy miałaby odbyć się premiera sequela.

Oryginalny film – „Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej” – zadebiutował czternaście lat temu, stając się nieoczekiwanym hitem pośród zarówno krytyków, jak i widowni. Przy budżecie 18 milionów dolarów, film zdołał przynieść wpływy w postaci 262 milionów.

źródło: CBR / zdj. 20th Century Studios