„Później”: przeczytajcie pierwszych 20 stron nowej książki Stephena Kinga

Wydawnictwo Albatros zdecydowało się wypromować „Później” Stephena Kinga udostępniając w sieci bezpłatną próbkę najnowszej powieści współczesnego króla horroru. Poniżej znajdziecie aż dwadzieścia pierwszych stron z nowej książki. 

Później” ukaże się na polskim rynku już 10 marca. Za rodzimy przekład odpowiada Rafał Lisowski. Poniżej oficjalny opis powieści:

Tylko umarli nie mają sekretów.

 

Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co wszyscy znamy z genialnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. Wiedziała o tym matka Jamiego, Tia, kiedy namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Jednak taki talent nie może długo pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.

 

Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z demonami, które cię prześladują.

 

„Później”, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – „TO” – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoła złu we wszystkich jego postaciach.

Pierwsze dwadzieścia stron powieści znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Wydawnictwo Albatros