Prace na planie „Avatara 2” zostały zakończone

James Cameron potwierdził, że faza produkcyjna pierwszego z sequeli „Avatara” została oficjalnie zakończona. Oznacza to, że po wielu miesiącach prac, przeplatanych koronawirusowym lockdownem, ekipa będzie mogła wkrótce przenieść się do siedziby studia i rozpocząć pracę nad efektami specjalnymi. Jednocześnie, reżyser ujawnił, że niedługo zakończą się też realizowane równolegle zdjęcia do „Avatara 3”. Kolejnemu sequelowi zostało podobno zaledwie „dziesięć procent” do sfinalizowania produkcji scen aktorskich.

O postępach prac nad wyczekiwanym sequelami widowiska, Cameron poinformował w rozmowie z Arnoldem Schwarzeneggerem, podczas Austrian World Summit 2020

W dniu, w którym ukończymy „Avatara 2” od razu zabieramy się za „Avatara 3”. W chwili obecnej jesteśmy w Nowej Zelandii i kręcimy. Kręcimy to czego jeszcze brakuje od strony aktorskiej, czyli jakichś dziesięciu procent. Mamy za sobą sto procent „Avatara 2” i gdzieś około dziewięćdziesiąt pięć „Avatara 3”.

Przypomnijmy, że pierwotnie pierwsza kontynuacja „Avatara” miała trafić do kin 18 grudnia 2020 roku, ale Disney przesunął jej premierę na 17 grudnia 2021 roku. Epidemia koronawirusa sprawiła, że i ta data nie zostanie utrzymana i „Avatar 2” otrzymał nową datę premiery wyznaczoną na 16 grudnia 2022 roku. 

W nowych częściach „Avatara” wystąpią zarówno aktorzy znani nam z pierwszej części: Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Stephen Lang, Matt Gerald i Sigourney Weaver, jak i nowi, czyli Kate Winslet, Cliff Curtis oraz Oona Chaplin.

Źródło: Comicbook / zdj. Disney