Prace na planie „Czarnego Adama” zakończone. Nowe nagranie z planu

Zgodnie z harmonogramem prace na planie nowego superbohaterskiego widowiska DC Comics zostały zakończone. Z tej okazji Dwayne Johnson podzielił się nowym nagraniem z planu „Czarnego Adama”.

Prace na planie filmu wystartowały w kwietniu tego roku i trwały trzy miesiące. Nagranie udostępnione przez Johnsona ujawnia, że ekipa filmu wykorzystywała na planie nową technologię Stagecraft, która zastępuje zielone tła ekranami, na których wyświetlane mogą być dowolne zdjęcia lub materiały wideo. Wcześniej korzystał z niej Disney przy serialu „The Mandalorian” oraz filmie o młodym Hanie Solo. Podczas swojego wystąpienia aktor wcielający się w głównego bohatera filmu stwierdził, że praca nad filmem była wyjątkowo wyczerpująca zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, ale dodał, że nie żałuje ani sekundy spędzonej na planie.

Po zakończeniu prac na planie twórcy zajmą się postprodukcją. Możemy jednak zakładać, że na przełomie 2021 i 2022 roku ekipa powróci jeszcze na plan na kilka dni zdjęciowych, aby stworzyć dokrętki.

Obok Johnsona w onsadzie są Aldis Hodge, który wcielił się w Hawkmana, Pierce Brosnan wcielający się w Doktora Fate'a, Sarah Shahi, Noah Centineo, który  zagrał Atom Smashera oraz Quintessa Swindell, która pojawi się jako Cyclone.

Film „Czarny Adam” trafi do kin 29 lipca 2022 roku. Jego reżyserem jest Jaume Collet-Serra.

zdj. Warner Bros. / DC Comics