Prace na planie „Werewolf by Night” Marvela ruszają na początku przyszłego roku

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie termin rozpoczęcia prac nad kolejnym projektem Disney+, powiązanym z filmowo-serialowym uniwersum Marvela. O ile potwierdzą się najnowsze informacje, zdjęcia do planowanego na przyszłoroczne Halloween, filmu telewizyjnego „Werewolf by Night” z główną rolą Gaela Garcíi Bernala wystartują w lutym i potrwają do marca w Atlancie.

Produkcja skupi się na postaci wilkołaka znanego z komiksów Marvela. Wraz z raportem o terminie zdjęć, otrzymaliśmy też pierwszy, wstępny opis fabuły:

Nowy Werewolf by Night grasuje na południowym zachodzie, ale nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Młody mężczyzna, rodzinna klątwa i bezbożny eksperyment to niebezpieczna mieszanka dla niewielkiego miasteczka w Arizonie. Młody Jake chce chronić swoich najbliższych, ale kto ochroni jego samego przed czającym w nim stworzeniem. 

Przypomnijmy, że ostatnio Bernal pojawił się w thrillerze „Old”, a wcześniej występował między innymi w filmach „I twoją matkę też” oraz „Amores perros”, a także użyczał głosu jednemu z bohaterów animacji „Coco”.

Werewolf by Night, a dokładnie kryjący się pod tym pseudonimem Jack Russell, debiutował jako antybohater na kartach komiksu w lutym 1972 roku, a trzy lata później w ramach jego serii swój pierwszy występ zaliczył Moon Knight. Postać charakteryzuje się dużą siłą fizyczna, szybkością, wytrzymałością, zwinnością i wyostrzonymi zmysłami. Jego bronią są ostre pazury i kły. Na łamach komiksów Marvela Werewolf by Night i Moon Knight współpracowali z między innymi w walce z grupą Komitet, która chciała pojmać wilkołaka i wykorzystać go do własnych celów.

źródło: CBR / zdj. Marvel