Prace nad kontynuacją filmu „Na skraju jutra” nadal trwają

Pierwsze sygnały na temat kontynuacji „Na skraju jutra” pojawiły się już kilka lat temu, ale projekt nie mógł zostać zrealizowany ze względu na ciągłe przeszkody. Wygląda jednak na to, że twórcy w końcu doprowadzą do jego realizacji. Reżyser Doug Liman udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie przedstawiające tablice zapisane pomysłami na planowane rozwiązania fabularne w drugiej części „Na skraju jutra”. Możemy więc zakładać, że prace nad filmem cały czas postępują.

Większość tablic została oczywiście zamazana, aby nie zdradzać potencjalnych szczegółów na temat fabuły kontynuacji, ale ujawniono na niej imiona dwójki głównych bohaterów pierwszej części Rity granej przez Emily Blunt oraz Cage'a, w którego wcielał się Tom Cruise. Możemy więc zakładać, że twórcy nadal chcą, aby historią w jakimś stopniu dotyczyła wspomnianej dwójki.

Na zdjęciu widzimy również Matta Robinson mającego odpowiadać za scenariusz oraz producentkę Alison Winter.

Ostatnie doniesienia na temat projektu sugerowały, że scenariusz został już ukończony, a prace na planie ruszą po tym, jak Tom Cruise zakończy zdjęcia do siódmej i ósmej części „Mission: Impossible”.

Siódmy film z serii Mission: Impossible ukaże się 23 lipca 2021 roku, a ósma część trafi na ekrany kin 5 sierpnia 2022 roku. Prace na planie dwóch kolejnych odsłon mają być prowadzone jednocześnie, tak aby uniknąć długiej przerwy pomiędzy kolejnymi premierami. Aktorzy rozpoczną prace nad filmami jeszcze w tym roku, a więc możemy oczekiwać, że Cruise wejdzie na plan kontynuacji „Na skraju jutra”, która będzie nosiła tytuł „Live Die Repeat and Repeat” w 2021 roku.

źródło: Collider.com / zdj. Warner Bros.