Pramount wierzy w sukces „Top Gun: Maverick”. Netflix i Apple chciały wykupić prawa do filmu

Wygląda na to, że włodarze studia Paramount Pictures wierzą w sukces filmu „Top Gun: Maverick” i nie chcą pozbywać się możliwości wypuszczenia go do kin. Wytwórnia odmówiła sprzedaży praw do filmu największym streamingowym serwisom takim jak Netflix i Apple TV+.

Obecna sytuacja na kinowym podwórku nie pozwala zbyt optymistycznie patrzeć na tegoroczny kalendarz premier, ale okazuje się, że studio Paramount słynące w ostatnich latach z łatwego pozbywania się swoich produkcji na rzecz streamingowych serwisów, nie chce tym razem odstąpić praw do filmu  „Top Gun: Maverick”, w którym Tom Cruise powraca jako pilot myśliwców.

Na przestrzeni ostatnich lat wytwórnia Paramount wyrobiła sobie opinię studia, które dosyć łatwo pozbywa się praw do swoich produkcji na rzecz serwisów streamingowych. Wystarczy przypomnieć takie produkcje jak „Paradoks Cloverfield”, „Anihilacja”, „Gołąbeczki”, „Proces Siódemki z Chicago”, które pojawiły się na platformie Netflix,  produkcje „The United States vs. Billie Holiday”, która pojawi się na Hulu oraz filmy „Gliniarz z Beverly Hills 2” i „Książę w Nowym Jorku 2”, które trafią na Prime Video. W ostatnich miesiącach studio wystawiło na sprzedaż także film „The Tomorrow War” z Chrisem Prattem. Okazuje się jednak, że włodarze studia mocno wierzą w potencjał filmu „Top Gun: Maverick” i jego finansowy sukces. Najnowszy raport ujawnia bowiem, że wytwórnia nie była nawet w najmniejszym stopniu zainteresowana odsprzedażą praw do filmu, kiedy swoje zainteresowanie projektem okazały serwisy Netflix i Apple TV+.

Nie ujawniono, jaką kwotę serwisy proponowały za odkupienie praw do filmu, ale przypomnijmy, że budżet produkcji wynosi 152 mln dolarów. Aktualny kalendarz studia Paramount zakłada, że film „Top Gun: Maverick” trafi do kin 2 lipca 2021 roku, ale biorąc pod uwagę ostatnie przesunięcia premier wielu wytwórni, w tym także studia Paramount, może się okazać, że druga część kultowego filmu Tony'ego Scotta zostanie przesunięta na grudzień.

W „Top Gun: Maverick” do swoich ról powracają Tom Cruise i Val Kilmer. W obsadzie są także Miles Teller, który zagra dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagra z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieli się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly. Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, a scenariusz do filmu stworzyli Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer.

źródło: screenrant.com / zdj. Paramount Pictures