Prawa do „Władcy Pierścieni” sprzedane za 396 mln dolarów. Peter Jackson zajmie się nowym filmem?

Szwedzka grupa Embracer ujawniła w najnowszym raporcie finansowym, jaką kwotę przeznaczyła na zakup praw do „Władcy Pierścieni”. Transakcja wyceniona została na 396 mln dolarów.

Za prawa do jednej z najpopularniejszych marek w świecie fantasy spółka Middle-Earth Enterprises zapłaciła 4,25 mld SEK, co przekłada się na kwotę w okolicach 396 mln dolarów. Informację na temat transakcji ujawniono w najnowszym raporcie rocznym firmy Embracer Group AB będącej właścicielem wspomnianej spółki. W momencie zawierania umowy na prawa do „Władcy Pierścieni” nie padały żadne konkretne kwoty, ale spekulowano, że będzie to zdecydowanie większa cena.

Umowa zawarta z firmą Saul Zaentz dała firmie Embracer prawa do filmów, gier wideo, gier planszowych, tworzenia gadżetów, parków rozrywki i przedstawień teatralnych związanych z  marką „Władcy Pierścieni” i „Hobbita. Spółka pozyskała także prawa do łączenia innych dzieł literackich związanych ze Śródziemiem.

Jednym z pierwszych obszarów, na którym Embracer zamierza skorzystać ze swoich praw, jest kinowy przemysł. Pod koniec lutego dyrektor generalny spółki Warner Bros Discovery, David Zaslav ujawnił, że studio zawarło wieloletnią umowę ze spółką Middle-Earth Enterprises, która zakłada współpracę przy realizacji nowych filmów w świecie „Władcy Pierścieni”. Ostatnio ponownie pojawiła się sugestia, że przedstawiciele studia Warner Bros. chcą, aby w jakiś sposób w tworzenie nowych produkcji zaangażowany był Peter Jackson odpowiadający za „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Prezesi wytwórni, Michael De Luca i Pam Abdy udali się do Nowej Zelandii, aby spotkać się z Jacksonem i doprowadzić do ponownego połączenia studia z pierwotnym reżyserem franczyzy.

źródło: deadline.com / variety.com / zdj. Warner Bros.