Prawo? Szabla jest prawem! Joaquin Phoenix jako Napoleon na nowych kadrach

Ten film to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier drugiej połowy 2023 roku. Mowa oczywiście o „Napoleonie w interpretacji Ridleya Scotta, kultowego reżysera takich hitów jak „Gladiator” czy „Łowca androidów”. W tytułowej kreacji występuje nagrodzony Oscarem za rolę w „Jokerze” Joaquin Phoenix. Rzućcie okiem, jak aktor prezentuje się na kilku nowych kadrach z historycznej produkcji.

W filmie Scotta prześledzimy początki legendarnego wodza oraz dojście na sam szczyt europejskiej potęgi u boku jego największej miłości - Józefiny (w tej roli Vanessa Kirby znana z cyklu „Mission Impossible”). „Napoleon” ma zgłębić błyskotliwy umysł strategiczny Francuza, który pozwolił mu stać się jednym z najbardziej cenionych generałów w historii.

Sprawdź też: Thriller twórcy „Kingsmana” z Henrym Cavillem również w polskich kinach. Znamy datę premiery!

Scenariusz do „Napoleona” napisał David Scarpa, z którym Scott współpracował już przy okazji filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Wraz z brytyjskim reżyserem film wyprodukowali Mark Huffam („Gra o tron”) oraz Kevin Walsh („Manchester by the Sea”). Muzykę skomponował Martin Phipss („Peaky Blinders”), z kolei operatorem był Dariusz Wolski („Marsjanin”).

Choć „Napoleon” jest oryginalną produkcją platformy Apple TV+, film zawita na wielki ekran zarówno za oceanem, jak i w naszym kraju. Do polskich kin „Napoleon” zawita dokładnie 24 listopada.

Joaquin Phoenix w filmie Napoleon za Apple TV+.jpg

Joaquin Phoenix i Vanessa Kirby w filmie Napoleon za Apple TV+.jpg

Joaquin Phoenix w filmie Napoleon za Apple TV+.jpg

Joaquin Phoenix w filmie Napoleon za Apple TV+.jpg

Zdj. Apple TV+