Thriller twórcy „Kingsmana” z Henrym Cavillem również w polskich kinach. Znamy datę premiery!

Polscy widzowie nie będą musieli czekać na premierę „Argylle” w streamingu, by zobaczyć spy-thriller z Henrym Cavillem. Wypełniona głośnymi nazwiskami produkcja wyreżyserowana przez Matthew Vaughna („Kingsman”, „Kick-Ass”) trafi na ekrany naszych kin przed debiutem w ofercie platformy Apple TV+. Co wiemy o ciekawie zapowiadającym się projekcie?

Argylle” jest ekranizacją niewydanej jeszcze powieści autorstwa debiutującej pisarki Elly Conway. Obsadzony w roli głównej Cavill wciela się w światowej klasy szpiega, który w wyniku utraty pamięci, zostaje podstępem przekonany, iż jest pisarzem powieści kryminalnych. Kiedy z czasem wspomnienia mężczyzny wracają, wyrusza on na ścieżkę zemsty przeciw organizacji, dla której pracował.

Sprawdź też: „Misja Stone” – recenzja nowego filmu Netfliksa. Licencja na zanudzanie

Obok Cavilla gwiazdorską obsadę filmu tworzą również: Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O'Hara, John Cena, Samuel L. Jackson, Ariana DeBose, Rob Delaney, Jing Lusi, a także piosenkarka popowa Dua Lipa. Vaughn nakręcił „Argylle” na podstawie skryptu Jasona Fuchsa („Wonder Woman”).

Projekt ma być początkiem szpiegowskiej franczyzy, która złoży się z co najmniej trzech filmów. „Argylle” trafi na ekrany polskich kin dokładnie 2 lutego 2024 roku, czyli tego samego dnia, co w Stanach Zjednoczonych. Za dystrybucję odpowiada United International Pictures.

Źródło i zdj. UIP