Premiera filmu „Top Gun: Maverick” opóźniona przez koronawirusa!

Kontynuacja kultowego filmu „Top Gun” wyreżyserowanego przez Tony'ego Scotta stała się kolejną ofiarą koronawirusa. Właśnie ogłoszono, że na powrót Toma Cruise'a w roli pilota myśliwców będziemy musieli poczekać pół roku dłużej.

Top Gun: Maverick” miał trafić do kin 26 czerwca 2020 roku, ale studio Paramount zdecydowało, że premiera zostanie przesunięta na 23 grudnia tego roku. Przypomnijmy, że początkowo mówiło się, że film zobaczymy w kinach już 12 lipca 2019 roku.

Tom Cruise i Val Kilmer powracają w filmie do swoich ról z pierwszej części filmu z 1986 roku. W obsadzie są także Miles Teller, który zagra dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagra z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieli się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, a scenariusz do filmu stworzyli Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer.

źródło: Variety.com / zdj. Paramount Pictures