Premiera filmu „Wonder Woman 1984” przesunięta. Jest nowa data

Warner Bros. zdecydował właśnie o przesunięciu kinowej premiery drugiego solowego filmu o przygodach Wonder Woman, który miał wejść do kin na całym świecie na początku czerwca. Powodem jest oczywiście szalejąca po wszystkich kontynentach epidemia koronawirusa.

Film „Wonder Woman 1984” miał zadebiutować w kinach 5 czerwca, ale włodarze studia zdecydowali o przesunięciu premiery na 14 sierpnia. Film o przygodach dzielnej Amazonki przejął tym samym datę premiery nowego horroru Jamesa Wana pod tytułem „Malignant”. Studio zdecydowało także o usunięciu ze swojego filmowego kalendarza premiery nowej animacji o przygodach Scoobiego. Film miał trafić na duży ekran 15, ale zarówno on, jak i horror Wana nie otrzymały jeszcze zastępczych dat premier. Do odroczonych premier zalicza się jeszcze musical In the Heights, który miał debiutować w kinach 25 czerwca – w jego przypadku również studio nie znalazło jeszcze nowej daty premiery.

O czym opowie fabuła? Kto stoi za powrotem Steve'a Trevora?

Fabuła będzie osadzona w latach 80. ubiegłego wieku. Głównym złoczyńcą filmu zostanie Maxwell Lord – kultowy przeciwnik Wonder Woman znany doskonale fanom komiksów. To on będzie odpowiedzialny za powrót Steve'a Trevora, który zginął w pierwszej odsłonie. W komiksach Maxwell słynął z umiejętności kontrolowania ludzkich umysłów, ale w filmie Patty Jenkins ma diametralnie zmienić jego moce i sprawić, że bohater, którego zagrał Pedro Pascal, będzie mógł spełniać ludzkie życzenia. Jak się jednak okaże, w każdym z przypadków będzie to oznaczało dla ofiar Maxwella poważne koszty.

Jedną z przeciwniczek Wonder Woman będzie także Cheetah grana przez Kristen Wiig. Według plotek w jej wątku  swój udział również będzie miał wspomniany Maxwell Lord. Barbara Minerva znanej później jako Cheetah była wielką fanką Amazonki i również chciała pomagać ludziom jako superbohaterka. Zwróciła się więc o pomoc do Maxwella, który zaoferował jej pomoc w zyskaniu supermocy i chociaż początkowo faktycznie udało się jej pomagać ludziom jako Cheetah, to po jakimś czasie uwięziona w ciele kobiety bestia przejęła pełną kontrolę nad jej umysłem i sprowadza ją na ścieżkę zła

zdj. Warner Bros. / DC Comics