Premiera nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” coraz bliżej. Oto pierwszy PIĘKNY KADR

Projekt pt. „Saltburn”, czyli drugi pełnometrażowy film w reżyserii Emerald Fennell („Obiecująca. Młoda. Kobieta.”) otworzy tegoroczną edycję festiwalu filmowego BFI w Londynie. Z tej okazji do sieci przedostał się premierowy kadr z produkcji, na którą czekają wszyscy ci, którym do gustu przypadł brawurowy debiut z Carey Mulligan w roli głównej. Sprawdźcie, jak zapowiada się obraz.

Akcja dramatu rozgrywa się w pierwszej dekadzie XXI wieku. Głównym bohaterem jest Oliver Quick (w tej roli nominowany do Oscara Barry Keoghan), który usiłuje znaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oksfordzkim. Student zostaje wciągnięty w świat czarującego Felixa Cattona (Jacob Elordi znany z „Euforii”), który zaprasza go na lato do Saltburn, rozległej posiadłości swej ekscentrycznej rodziny. Wkrótce Olivera dopadnie obsesja na punkcie kolegi.

Sprawdź też: Chcecie obejrzeć „Diunę”? Trzeba się spieszyć – film zniknie z HBO Max

Przedpremierowe komunikaty sugerują dramat w stylu „Utalentowanego pana Ripleya”. Obok Keoghana i Elordiego obsadę „Saltburn” tworzą m.in. Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver, Archie Madekwe, Ewan Mitchell czy Carey Mulligan. Fennell nakręciła film na podstawie własnego skryptu. Jedną z producentek przedsięwzięcia jest Margot Robbie.

Uczestnicy 67. z kolei edycji londyńskiej imprezy będą mogli zobaczyć „Saltburn” już 4 października. Do amerykańskich kin obraz trafi zaś 24 listopada (limitowana premiera) oraz 1 grudnia (regularna dystrybucja). Na wieści o polskim terminie premiery przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Kadr z filmu Saltburn za BFI.jpg

Źródło: Variety / Zdj. Focus Features / BFI