Premiera „The Batman” przesunięta przez koronawirusa? Kiedy świat kina wróci do normy?

Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać te obawy, które fani mieli odkąd koronawirus zmusił ekipę Matta Reevesa do wstrzymania prac na planie „The Batman”. Wygląda na to, że przyszłoroczna data premiery widowiska może zostać przesunięta

Informacje pochodzącego z raportu Variety wskazują, że przeróżne projekty w tym „Red Notice” od Netfliksa„Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” od Marvela i „Matrix 4” czy „The Batman” od Warnera mogą doczekać się przeniesienia premiery na inny termin. Mówi się, że szansa by strata została nadrobiona gdy zagrożenie ze strony wirusa osłabnie, jest nikła. Raport dodaje, że film Matta Reevesa ma za sobą niemal 7 tygodni zdjęć. 

Mając w perspektywie zaplanowaną na za czternaście miesięcy premierę, „The Batman” ma jeszcze pewną szansę, by odrobić opóźnienia, ale najbezpieczniej będzie założyć, że produkcja w istocie trafi do kin nieco później – możliwe, że będzie to późne lato lub jesień 2021 roku. Studia nie będą mogły wznowić prac na planach, dopóki lokalne władze nie zniosą zakazów dotyczących zgromadzeń, które nie pozwalają na normalną pracę na planie. Jak na razie wiele wskazuje na to, że pierwszymi filmami, które wznowią produkcję, będą tytuły kręcone w Stanach Zjednoczonych, ponieważ perspektywa filmowania za granicą stanowi obecnie zbyt wiele wyzwań logistycznych spowodowanych epidemią koronawirusa. Pierwotnie studia uważały, że prace na planach ruszą jeszcze w kwietniu, ale teraz wydaje się to nierealny termin i mówi się o połowie maja.

W przypadku „Matriksa 4” przed anulowaniem zdjęć ekipa zdjęciowa przeniosła się z San Francisco, gdzie spędziła kilka tygodni do Berlina i to właśnie w stolicy Niemiec miała kontynuować prace nad filmem. Premiera filmu „Matrix 4” wyznaczona została na 21 maja 2021 roku.

W obsadzie nowego Batmana są: Robert Pattinson jako Batman/ Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Selina Kyle, PaulDano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, PeterSarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, AndySerkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników. Na ten moment, solowy „The Batman” ma zawitać do kin 25 czerwca 2021 roku.

źródło: Variety.com / zdj. Warner Bros.