Premiera wydań 4K UHD z seriami „Władca pierścieni” i „Hobbit” opóźniona

W październiku ubiegłego roku pojawiła się informacja, że latem 2020 roku do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z seriami „Władca pierścieni” i „Hobbit. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że na nowe edycje z trylogiami Petera Jacksona będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Według najnowszych informacji obydwie trylogie trafią na nośnik 4K UHD nie latem, a jesienią 2020 roku. Wcześniej mówiło się, że „Władca pierścieni” i „Hobbit doczekają się edycji na 4K już 25 czerwca 2020 roku, ale dzisiaj w ramach potencjalnej daty premiery wymieniany jest koniec października.

Najnowsze doniesienia z obozu Warnera sugerują też, że „Władca pierścieni” i „Hobbit będą sprzedawane na 4K UHD w dwóch zbiorczych wydaniach zawierających pojedynczą trylogię oraz łączonym pakiecie z całą sagą osadzoną w świecie Tolkiena – możemy zakładać, że będzie to jakaś edycja kolekcjonerska z gadżetami. Jak na razie nie mówi się nic o pojedynczych wydaniach 4K UHD z każdym filmem.

Mimo opóźnienia daty premiery cały czas możemy być pewni, że filmy trafią również do polskiej dystrybucji, ale niewykluczone, że pojawią się na naszym rynku nieco później (np. w okolicach świąt Bożego Narodzenia). Na płytach 4K UHD mają być obecne kinowe i rozszerzone wersje wszystkich filmów obydwu serii. Produkcje zostaną wyposażone w system obrazu HDR — nie jest jeszcze jasne, czy będzie to HDR10, HDR10+, czy Dolby Vision. W przypadku dźwięku, formatu Dolby Atmos możemy oczekiwać na pewno w filmach z serii Hobbit.

źródło: 4kfilme.de / zdj. Warner Bros.