Premiery filmów „Top Gun: Maverick” i „Mission: Impossible 7” opóźnione!

Nie zobaczymy w tym roku w kinach dwóch filmów z Tomem Cruise'em. Studio Paramount Pictures ogłosiło właśnie zmiany w swoim kinowym kalendarzu, które sprowadzają się do opóźnienia premier wyczekiwanych hitów „Top Gun: Maverick” i „Mission: Impossible 7”.

Do dzisiaj harmonogram studia zakładał, że film „Top Gun: Maverick” trafi do kin już 2 lipca tego roku, ale studio zdecydowało, że produkcja zostanie opóźniona na 19 listopada. Możemy zakładać, że jest to pokłosie ostatniej decyzji Disneya, który wyznaczył nową datę premiery filmu o Czarnej Wdowie na 9 lipca. Wygląda na to, że Paramount nie chciał rywalizować z tak dużym widowiskiem.

Film „Top Gun: Maverick” przejął tym samym listopadową datę premiery filmu „Mission: Impossible 7”, co sprawiło, że produkcja musiała zostać przesunięta na 27 maja 2022 roku. Z tego powodu ósma część serii została opóźniona z 4 listopada 2022 roku na 7 lipca 2023 roku. Dodajmy do tego, że siódma odsłona serii zajęła datę premiery filmu Dungeons and Dragons”, który został przesunięty na 3 marca 2023 roku.

Zmiany sprawiły, że „Top Gun: Maverick” zmierzy się w kinach z filmem „King Richard” opowiadającym o ojcu sióstr Williams, a „Mission: Impossible 7” będzie rywalizowało z czwartą częścią przygód Johna Wicka i niezatytułowanym jeszcze filmem Disneya.

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Pictures