Premiery filmów „Top Gun: Maverick” i „Mission: Impossible 7” przesunięte!

Mamy fatalną wiadomość dla fanów Toma Cruise'a. Studio Paramount Pictures zdecydowało o opóźnieniu kinowych debiutów dwóch filmów, w których popularny aktor zagrał główne role. Nie zobaczymy w tym roku produkcji „Top Gun: Maverick”, a na premierę „Mission: Impossible 7” będziemy musieli poczekać kilka miesięcy dłużej.

Kontynuacja kultowego filmu „Top Gun” miała trafić do kin 19 listopada tego roku, ale studio zdecydowało się na opóźnieniu premiery i przesunięciu jej na 27 maja 2022 roku. Produkcja przejęła tym samym datę premiery zajmowaną do tej pory przez siódmą odsłonę cyklu „Mission: Impossible”. Oznacza to, że opóźniona zostanie także premiera „Mission: Impossible 7”, który według najnowszych ustaleń ma trafić do widzów dopiero 30 września 2022 roku.

Do opóźnienia premier przyczyniła się niepewna sytuacja w kinowej branży, która według ekspertów pracujących dla Paramount Pictures nie jest jeszcze gotowa na zapewnienie tego typu produkcjom odpowiednio wysokich wpływów. Dla amerykańskiej wytwórni obydwie produkcje postrzegane są jako potencjalne hity kinowe, które mogą zapewnić wpływy na poziomie kilkuset milionów dolarów, ale, jak wynika z analiz studia, warunki do tego typu sukcesów będą obecne w kinie dopiero w przyszłym roku.

Opóźniono także premierę filmu „Jackass Forever”, który miał wejść do kin 22 października tego roku. Nowa data premiery została wyznaczona na 4 lutego 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ramach pierwotnego harmonogramu film „Top Gun: Maverick” miał trafić do kin 26 czerwca 2020 roku. Jego premiera była przekładana już trzykrotnie. Początkowa data debiutu siódmego filmu z serii „Mission: Impossible” ustalona była na 23 lipca 2021 roku.

zdj. Paramount Pictures