Prequel „Dextera” nadchodzi. Na jakiej platformie serial zobaczymy w Polsce?

Szykujcie się na powrót do świata Dextera Morgana. Po stworzeniu kontynuacji swojego kultowego serialu stacja Showtime nie zamierza wcale rezygnować z rozwijania historii seryjnego zabójcy i zapowiedziała stworzenie prequela, który opowie o młodości bohatera granego przez Michaela C. Halla. Gdzie prequel „Dextera” będzie można obejrzeć w Polsce? Znamy odpowiedź.

Prequel serialu „Dexter” nadchodzi. Gdzie obejrzymy go w Polsce?

Ruszają prace nad zapowiedzianym niedawno serialem „Dexter: Original Sin”. Mamy już pewność, że produkcja będąca prequelem popularnego serialu „Dexter” będzie dostępna w Polsce w ofercie serwisu SkyShowtime. Na pierwszy sezon złoży się 10 odcinków, a jego akcja rozegra się 15 lat przed historią, którą widzowie znają z popularnej produkcji stacji Showtime. Serial zapowiadany jest jako opowieść o narodzinach ulubionego seryjnego mordercy Ameryki.

W głównych rolach obsadzeni zostali Patrick Gibson, Christian Slater i Molly Brown. Gibson znany widzom Netfliksa z serialu „Cień i kość” wcieli się w młodszą wersję Dextera Morgana, a Slater występujący między innymi w serialu „Mr. Robot” wcieli się w Harry'ego Morgana, przybranego ojca Dextera. Z kolei Molly Brown pojawi się na ekranie jako Debra Morgan, siostra tytułowego bohatera.

Sprawdź też: Platformy Max i Paramount+ chcą się połączyć. Fuzje w streamingu stają się koniecznością.

dexter młodsza wersja

Akcja serialu rozgrywa się w 1991 roku w Miami i pokaże losy młodego Dextera (Gibson). Poznajemy jego drogę od studenta do mściwego seryjnego mordercy. Dexter nie może już dłużej ignorować swoich mrocznych pragnień i musi znaleźć ujście dla krwiożerczych instynktów. Dzięki wskazówkom swojego ojca, Harry’ego (Slater), przyjmuje kodeks, który ma mu pomóc znajdować i zabijać ludzi niezasługujących na życie w społeczeństwie – bez pozostawiania śladów zbrodni, mogących naprowadzić na jego trop organy ścigania. To niełatwe wyzwanie dla młodego Dextera, który właśnie rozpoczyna staż kryminalistyczny w policji w Miami.

Showrunnerem i producentem wykonawczym serialu ponownie został Clyde Phillips  pracujący przy serialach „Dexter” i „Siostra Jackie”. Premiery możemy spodziewać się w streamingu w 2025 roku.

zdj. Showtime