Prequel „Króla lwa”, kontynuacja „W głowie się nie mieści”, nowe animacje Disneya i Pixara – wszystkie zapowiedzi z D23

Disney zapowiedział podczas pierwszego dnia D23 szereg aktorskich i animowanych projektów na najbliższe dwa lata. Jakie filmy od Disneya i Pixara zobaczymy na ekranie w 2023 i 2024 roku? Nie zabraknie zarówno oryginalnych animacji, jak i kolejnych aktorskich przeróbek klasycznych produkcji z katalogu studia.

Wśród produkcji zapowiedzianych przez Pixara znalazły się zupełnie nowe oryginalne projekty takie jak: film „Elemental”, za który odpowiadają Peter Sohn i Denise Ream. Film zabierze nas do miasta, w którym wspólnie mieszkają przedstawiciele czterech głównych żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza. Swój nowy projekt zapowiedzieli też: Carrie Hobson i Michael Yates. Będzie nim serial „Win or Lose” opowiadający przygody drużyny softballu ze szkoły średniej, która rywalizuje o mistrzostwo. Każdy odcinek będzie przedstawiał wydarzenia z perspektywy innego bohatera. Kolejny nowy projekt od Pixara zapowiedział Adrian Molina. Film oryginalny „Elio” opowie historię 11-letniego marzyciela o imieniu Elio, którego kreatywność sprawia, że trudno mu się odnaleźć w środowisku rówieśników. Tymczasem jego mama Olga prowadzi ściśle tajny projekt wojskowy związany z odszyfrowaniem dziwnego sygnału kosmosu. Ostatecznie ambasadorem Ziemi wśród kosmicznej cywilizacji zostaje sam Elio. Na koniec potwierdzono, że trwają prace nad kontynuacją filmu animowanego „W głowie się nie mieści”. W jego tworzenie zaangażowani są obecnie reżyser Kelsey Mann, producent Mark Nielsen i scenarzystka Meg LeFauve.

1180w-600h_090922_EXPO_disney-studios-day-1_09-min.jpg FcQJ3JwaMAAWCCv-min.jpg

1180w-600h_090922_EXPO_disney-studios-day-1_11-min.jpg 1180w-600h_090922_EXPO_disney-studios-day-1_16-min.jpg

Jeśli chodzi o oryginalne projekty Disneya, to doczekaliśmy się zapowiedzi serialu „Iwájú”, który będzie wynikiem współpracy studia z afrykańską firmą Kugali. Serial zabierze widzów do futurystycznego miasta inspirowanego historią Lagos w Nigerii. Kolejnym animowanym filmem zapowiedzianym przez Disneya okazał się epicki musical „Wish” inspirowany dziedzictwem studia. Reżyserią zajmą się Chris Buck i Fawn Veerasunthorn, a ich film opowie historię osadzoną w krainie Rosas, gdzie wszystkie życia mogą się spełnić. Przez nowe królestwo będziemy podróżować z 17-letnią Ashą – optymistka z ciętym poczuciem humoru, która będzie musiała ocalić przed wielkim zagrożeniem swoją społeczność.

FcQO2qnaMAEfmpO-min.jpg

Premiery Disneya i Pixara na 2023 rok:

  • „Elemental” – premiera 16 czerwca 2023 roku
  • „Wish” – premiera jesienią 2023 roku
  • „Win or Lose” – premiera na Disney+ jesienią 2023 roku
  • „Iwájú” – premiera na Disney+ w 2023 roku
  • „Piotruś Pan i Wendy” – premiera na Disney+ w 2023 roku

Premiery Disneya i Pixara na 2024 rok:

  • „Elio” – premiera wiosną 2024 roku
  • „W głowie się nie mieści 2” – premiera latem 2024 roku
  • „Królewna Śnieżka” – premiera w 2024 roku
  • „Mufasa. The Lion King” – premiera w 2024 roku

Sprawdź też: „Mała syrenka”, kontynuacja „Zaczarowanej” i „Hokus pokus 2” – nowe zwiastuny od Disneya.

Nowa wersja „Piotrusia Pana” zapowiedziana na 2023 rok

Aktorska wersja animacji „Piotruś Pan” z 1953 roku będzie nowym spojrzeniem na popularną historię i tym razem zagłębimy się w historię Wendy, która dołącza do chłopca, który nie chce dorosnąć podczas jego magicznej podróży do Nibylandii. Poznamy nową wersję historię rywalizacji Piotrusia Pana z jednym z najbardziej kultowych złoczyńców Disneya.

W filmie zobacyzmy też Yarę Shahidi jako Dzwoneczka, Ever Anderson jako Wendy, Alexander Molony jako Piotrusia Pana oraz Molly Parker, Alana Tudyka, Joshuę Pickering, Jacobiego Jupe. Rolę Kapitana Haka zagrał Jude Law. W obsadzie jest także Alyssa Wapanatâhk, która w filmie wcieli się w rolę księżniczki Tygrysiej Lilii.

piotrus pan i wendy.jpg

Nową produkcję Disneya opartą na kultowej animacji wyreżyserował David Lowery mający także swój udział przy powstawaniu scenariusza, za który odpowiada jego stały współpracownik Toby Halbrooks. Duet twórców pracował ostatnio przy filmach „Zielony Rycerz, „Gentleman z rewolwerem” oraz „A Ghost Story”. Filmowa wersja „Piotrusia Pana” produkowana jest z myślą o platformie Disney+. Film nie zostanie przeznaczony do kinowej dystrybucji. Premierę zaplanowano na 2023 rok.
 

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w 2024 roku

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków gal gadot i rachel zegler.jpg

W obsadzie filmu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” są: znana z „West Side Story” Rachel Zegler jako Królewna Śnieżka, a także Gal Gadot („Wonder Woman”) jako Zła Królowa. Reżyserią aktorskiej wersji animacji zajmie się Marc Webb („500 dni miłości”, „Niesamowity Spider-Man”), natomiast scenariusz opracowuje Greta Gerwig („Lady Bird”). Główną rolę męską w nadchodzącym remake'u legendarnej animacji Disneya zagra Andrew Burnap, laureat nagrody Tony z 2020 roku za kreację w broadwayowskim spektaklu „The Inheritance”. Nie wcieli się on jednak ani w Księcia, ani w Łowcę. Będzie to zupełnie nowa postać stworzona na potrzeby filmu.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” była pierwszą pełnometrażową animacją wyprodukowaną przez Disneya. Film trafił do kin w 1937 roku i zyskał wielką popularność wśród widzów, otwierając drzwi do kolejnych sukcesów studia. Historia oparta jest na baśni braci Grimm i opowiada o pięknej dziewczynie nazywanej Śnieżką i jej miłości do królewicza Floriana

Prequel „Króla Lwa” w 2024 roku

mufasa the lion king-min.jpg

Filmowy prequel „Króla Lwa” szykowany przez Barry'ego Jenkinsa, laureata Oscara za film „Moonlight” ukaże się w kinach w 2024 roku. Aktualnie trwają prace na planie widowiska. Film przedstawi historię Mufasy i jego dojścia do władzy, którą poznamy z perspektywy opowieści snutej młodym lwiątkom przez Rafikiego, Timona i Pumbę.

Głosu głównym bohaterom użyczą Kelvin Harrison Jr. znany z takich produkcji jak „Waves”, „Monster” i „Na topie” oraz Aaron Pierre, który niedawno pracował z Jenkinsem przy serialu „The Underground Railroad”. Pierwszego z nich usłyszymy w roli młodego Skazy, a drugi użyczy głosu młodemu Mufasie. Za scenariusz odpowiada Jeff Nathanson, autor historii do filmowej wersji z 2019 roku. Produkcja skupi się na przygodach młodego Mufasy, który będzie musiał walczyć o tron ze swoim bratem, Skazą. Za przygotowanie oprawy muzycznej do filmu ponownie odpowie Hans Zimmer, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do oryginału z 1994 roku, który pracował także przy filmowej wersji z 2019 roku oraz Nicholas Britell.

zdj. Disney