Prequel „Omenu” od twórców „Obecności” może doczekać się realizacji

O szykowanym przez wytwórnię 20th Century Fox prequelu filmu „Omen” po raz ostatni słyszeliśmy jeszcze nim studio i wszystkie jego projekty stały się własnością Disneya. Mimo że od tej pory nie doczekaliśmy się ani jednego oficjalnego komentarza w sprawie, to scenarzyści niezrealizowanego filmu ujawnili, że o ile im wiadomo, projekt może wkrótce przejść do produkcji. 

O najbliższej przyszłości prequela „Omenu” scenarzyści Chad i Carey W. Hayes („Obecność”, „Obecność 2”) wypowiedzieli się w rozmowie z dziennikarzami serwisu ComicBook

Zrobiliśmy prequel do „Omenu”, który znajduje się w Foxie [obecnie 20th Century Studios]. O ile dobrze wiemy, film zmierza w stronę produkcji. Zobaczymy, co się stanie. W filmie dowiecie się, skąd wziął się Damien

Postać Damiena, młodego Antychrysta, odegrała kluczową rolę w wydarzeniach kultowego filmu Richarda Donnera z 1976 roku. Damien został w filmie adoptowany przez dyplomatę Roberta Thorna (Gregory Peck), tylko po to, by w wieku pięciu lat zacząć przejawiać demoniczne skłonności. Biorąc pod uwagę, że zgodnie z materiałem źródłowym ojcem Damiena był sam Szatan, a matką szakal, potencjalna fabuła prequela jest na tym etapie co najmniej trudna do przewidzenia.

Gdy wieści o projekcie po raz pierwszy wydostały się poza 20th Century Fox, a więc jeszcze w 2016 roku, z filmem łączony był reżyser Antonio Campos, lecz na ten moment nie wiemy, czy plan zatrudnienia twórcy wciąż pozostaje aktualny. 

Źródło: Comicbookmovie / zdj. 20th Century Studios