Prime Video rusza z kolejną miniplatformą. Ponad 100 polskich filmów za darmo

Platforma Prime Video nieustannie eksperymentuje w Polsce z kolejnymi miniserwisami streamingowymi mającymi być dopełnieniem oferty swojej głównej usługi. Najnowszą z nich jest kanał Dobre, bo polskie, który oferuje nam dostęp do ponad 100 filmów z naszego kraju.

Ponad 100 polskich filmów na Prime Video. Ruszyła nowa miniplatforma

Amazon uruchomił właśnie kolejny z kanałów dostępnych na platformie Prime Video. W ostatnich miesiącach serwis co kilka tygodni poszerza swoją ofertę w Polsce o kolejne miniserwisy streamingowe działające niezależnie od podstawowego abonamentu. Pod koniec kwietnia wystartował  kanał MGM oferujący niepełny dostęp do katalogu wytwórni, którą Amazon zakupił za 8,5 mld dolarów. Pod koniec lipca wystartował natomiast kanał FILM TOTAL oferujący produkcje od niszowych dystrybutorów. W połowie listopada pojawił się natomiast kanał FilmBox dający nam dostęp do kilkudziesięciu pozycji, z których większość okazała się programami dokumentalnymi. Znalazło się w niej jednak kilka godnych uwagi tytułów z poprzednich lat, czy dekad – kilka produkcji pochodziło nawet z lat 30. ubiegłego wieku.

Najnowszy kanał niespodziewanie okazał się natomiast miejscem, dedykowanym polskim filmom. Miniserwis streamingowy Dobre, bo polskie zaoferował na start dostęp do 102 tytułów, a wśród nich znajdziemy zarówno nowe produkcje z krajowego podwórka, jak i nasze rodzime klasyki.

Bibliotekę tworzą w tym momencie choćby ostatnie filmy Patryka Vegi takie jak „Pętla”, „Pitbull”, „Small World”, „Niewidzialna wojna”. Dostępne są też inne z kinowych nowości, chociażby „Kogel Mogel 4”, „Gierek”, „Proceder”, „Krime Story. Love Story”, czy dwie części serii „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle”. Większość oferty tworzą jednak filmy z poprzednich dekad. Są to między innymi takie klasyki jak: „Piłkarski poker”, „300 mil do nieba”, „Dzień świra”, „Nic śmiesznego”, „Kroll”, „Vabank”, „Rejs”, „Do widzenia, do jutra”, „Popiół i diament”, „Kanał”, „Psy”, „Seksmisja”, „Faraon”, czy „Noce i dnie”.

Przez pierwszy tydzień możecie korzystać z darmowego okresu próbnego na dostęp do katalogu Dobre, bo polskie. Musicie jednak posiadać aktywny abonament serwisu Prime Video, który można subskrybować w opcji miesięcznej za 10,99 zł lub rocznej w promocyjnej cenie 49,00 zł. Jeśli do tej pory nie korzystaliście z serwisu Prime Video, to otrzymacie 30 dni darmowego okresu próbnego. Zamówione subskrypcje możecie anulować zaraz po ich włączeniu, a dostęp do serwisów pozostanie ważny do końca darmowych okresów. Po darmowym tygodniu koszt miesięcznej subskrypcji kanału Dobre, bo polskie wynosi 7,99 zł.

Prime Video polskie filmy za darmo

źródło: Filmozercy.com / zdj. Amazon Prime Video