Prime Video wprowadza reklamy w serialach i filmach. Bez reklam będzie drożej

Reklamy zawitają za chwilę do kolejnego serwisu streamingowego. Amazon zapowiedział, że już w styczniu rozpocznie wprowadzanie w życie nowego rozwiązania polegającego na umieszczaniu promocyjnych wideoklipów w filmach i serialach odtwarzanych na platformie Prime Video.

Prime Video kolejną platformą z reklamami

Przez lata streaming był dla widzów miejscem, w którym mogli uciec od znanych z telewizji reklam przerywających oglądanie filmów i seriali. Po ugruntowaniu swojej pozycji w świadomości odbiorców największe serwisy takie jak Netflix czy Disney+ zdecydowały się na wprowadzenie reklam również w przestrzeni streamingowej. W styczniu dołączy do nich kolejny duży gracz, platforma Prime Video.

Amazon zapowiedział już we wrześniu, że na początku 2024 roku wprowadzi reklamy w filmach i serialach dostępnych na platformie Prime Video. Dzisiaj ogłoszono, że stanie się to 29 stycznia. Początkowo rozwiązanie to będzie obowiązywało w kilku wybranych krajach takich jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Kanada. W kolejnych miesiącach 2024 roku Amazon będzie rozszerzał wprowadzanie reklam na kolejne rynki. W pierwszej kolejności reklamy pojawią się we: Francji, Włoszech, Hiszpanii, Meksyku i Australii. Na ten moment nie mamy pewności, kiedy reklamy trafią do polskiej wersji serwisu. Najwcześniej stanie się to jednak dopiero pod koniec 2024 roku.

Amazon od pewnego czasu skutecznie wprowadza reklamy do swoich usług, w tym także do Prime Video. Pierwszy raz widzowie spotkali się z tego typu rozwiązaniem w zeszłym roku podczas transmisji rozgrywek Thursday Night Football, do których Amazon zapewnił sobie wyłączne prawa. 

Nie chcesz oglądać reklam? Musisz zapłacić więcej

Prime Video

W Stanach Zjednoczonych miesięczny dostęp do usługi Prime obejmujący też serwis Prime Video kosztuje 14,99 dolarów. Reklamy zostaną wprowadzone w ramach głównego abonamentu, którego cena nie ulegnie zmianie. Jednocześnie Amazon pozwoli widzom niechcącym oglądać reklam na skorzystanie z opcji dopłacenia 2,99 dolarów miesięcznie za opcję pozbycia się klipów promocyjnych. Nie ujawniono, jak długie będą reklamy pokazywane w serwisie, ale Amazon twierdzi, że będzie to znacznie mniejsza liczba spotów niż w przypadku tradycyjnej telewizji. Jednocześnie firma zastrzega, że w przypadku treści wypożyczonych lub wykupionych w ramach VOD reklamy nie będą wyświetlane. Pojawią się one wyłącznie w treściach oglądanych w ramach głównego abonamentu.

Podobnie jak inne serwisy streamingowe, które wprowadziły opcję reklam, Amazon uzasadnia tę decyzję chęcią kontynuowania inwestycji w treści i zwiększania jakości dostarczanych usług klientowi. Taką samą argumentację widzom przedstawiały już serwisy Netflix, HBO Max i Disney+. Obecnie jedyną dużą platformą, która nie wyświetla reklam swoim widzom, jest Apple TV+.

Prime Video, Netflix, HBO Max, Disney+ cena platform w Polsce – ile kosztuje i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan standardowy+ 52,99 zł  Brak opcji 2+ 1 w osobnym gospodarstwie domowym  
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
Netflix plan premium+ 69,99 zł lub 79,98 zł  Brak opcji 4+1 lub 2 w osobnym gospodarstwie domowym  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 37,99 zł 379,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

zdj. depositphotos