Producenci „Młodego Papieża” stworzą serial o Francesco Tottim

Włoska firma produkcyjna Wildside odpowiadająca za seriale „Młody Papież” oraz „Nowy Papież” przygotuje nowy serialowy dramat dla włoskiej telewizji Sky. Firma zajmie się stworzeniem produkcji opowiadającej historię włoskiego piłkarza Francesco Tottiego.

Serial będzie oparty na książce „Un Capitano” z 2018 roku, którą Totti napisał wspólnie z Paolo Condo. Popularnego piłkarza zagra Pietro Castellitto, a fabuła skupi się na pokazaniu ostatnich dwóch lat w piłkarskiej karierze Tottiego, które spędził w klubie AS Roma. Totti związany był z rzymskim klubem przez całą swoją piłkarską karierę. Trafił do Romy w 1989 roku, a trzy lata później rozpoczął regularne występy w pierwszej drużynie. Z zespołem Giallorossich zdobył mistrzostwo Włoch, dwa Puchary kraju i dwa Superpuchary Włoch. Jest najlepszym strzelcem i zawodnikiem z największą liczbą występów w historii tego klubu.

Serial wyreżyseruje Luca Ribuoli („The Mafia Kills Only in Summer”) według scenariusza, który napisali Stefano Bises, Michele Astori i Maurizio Careddu. Prace na planie ruszą już za kilka dni w Rzymie.

źródło: deadline.com / zdj. Varia