Producenci „Szybkich i wściekłych” stworzą thriller o agentach CIA i szpiegach

Solstice Studios połączyło siły z wytwórnią Original Film, odpowiedzialną za serię filmów „Szybcy i wściekli”. Efektem współpracy będzie nowy thriller akcji, którego scenariusz przygotował Joe Gazzam, autor odcinków zrebootowanego „Magnum: Detektywa z Hawajów”.

Shadow Run” opowie historię agenta CIA, który dedykował pięć lat życia misji ujęcia rosyjskiego szpiega, oskarżonego o zabójstwo żony bohatera. Wkrótce po wypełnieniu zadania, protagonista historii dowiaduje się, że Amerykanie zgodzili się na wydanie mordercy władzom Rosji. Co gorsza, to główny bohater będzie musiał doprowadzić do tego, by wymiana doszła do skutku. 

Producentami filmu zostali Neal H. Mortiz i Toby Jaffe. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze kiedy ruszą prace nad filmem, ani kto stanie za kamerą.

Odpowiedzialne za „Shadow Run” studio Solstice planuje w najbliższym czasie pokazać w kinach pierwszą produkcję po koronawirusowej pauzie. Zgodnie z zapowiedziami będzie nią pełne akcji widowisko „Nieobliczalny” z Russellem Crowem. Premierę przewidziano na na 31 lipca. Końcem lata Solstice planuje doprowadzić do realizacji thrillera „Hypnotic” w reżyserii Roberta Rodrigueza i z Benem Affleckiem w roli głównej.

Źródło: Deadline / zdj. Universal Pictures