Przygotowania do realizacji „Fallouta” wchodzą w ostatnią fazę. Poznaliśmy termin zdjęć do serialu

Amazon Studios już wkrótce zabierze się za realizację zapowiedzianej dwa lata temu serialowej adaptacji gier „Fallout”. Konkretny termin okresu zdjęciowego do tej produkcji ujawniono właśnie na łamach portalu z ofertami pracy dla kaskaderów. 

Amazon ogłosił plany na adaptację „Fallouta” jeszcze w lipcu 2020 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że głównymi współtwórcami serii będą Jonathan Nolan i Lisa Joy, czyli duet odpowiedzialny między innymi za serię „Westworld”. Od tego czasu do projektu, jako showrunnerzy przyłączyli się Graham Wagner („Dolina Krzemowa”) i Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”). Ujawniono również, że w obsadzie znajdą się Walton Goggins („Nienawistka ósemka”) i Ella Purnell („Yellowjackets”, „Armia umarłych”).

Teraz, za sprawą ofert pracy zamieszczonych na branżowym portalu StuntAccess, poznaliśmy również termin pojawienia się ekipy na planie zdjęciowym serialu. W ofercie czytamy, ze projekt (posługujący sie kryptonimem „Hondo”, od klasycznego westernu z Johnem Wayne’em) ma wejść w realizację pod koniec czerwca tego roku, czyli za niecałe dwa miesiące

Nolan i Joy będą głównymi producentami „Fallouta” wraz z Atheną Wickham („Reminiscencja”, „Westworld”) oraz Toddem Howardem i Jamesem Altmanem ze studia Bethesda, które weszło w posiadanie franczyzy w 2007 roku i od tej pory wyprodukowało kilka najpopularniejszych tytułów w serii, w tym dobrze ocenianie „Fallout: New Vegas”. Nolan stanie też za kamerą pierwszego odcinka.

źródło: Collider / zdj. Bethesda