Przygotujcie się na więcej „Nocy Dziękczynienia” – powstaje już druga część! Kiedy premiera?

Podczas gdy „Noc Dziękczynienia” – wyświetlany w polskich kinach brutalny dreszczowiec od reżysera „Hostelu” – toruje sobie drogę przez globalny box-office, wytwórnia nosi się z zamiarem nakręcenia sequela. Drugi film ma już nawet przybliżony termin premiery. Za kamerą ponownie znajdzie się Eli Roth

Przypomnijmy, że pomysł na „Noc Dziękczynienia” wyewoluował z fikcyjnego zwiastuna, który przewinął się przez „Grindhouse” od Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Teaser nieistniejącego filmu okazał się na tyle popularny, że plany na zrealizowanie pełnometrażowej wersji rozważane były już od wielu lat. 

Slasher z głównymi rolami Addison Rae („Cały on”) i Patricka Dempsey'a („Chirurdzy”) debiutował na wielkim ekranie za oceanem dokładnie dwa tygodnie temu, szybko zyskując uznanie i widzów i większości krytyków. Film opowiada historię zabójcy, którzy przybywa do Plymouth w stanie Massachusetts – miejsca narodzin Święta Dziękczynienia – z zamiarem brutalnego rozliczenia się z jego mieszkańcami.

„Noc Dziękczynienia 2” zapowiedziana! John Carver powróci w 2025 roku

Scenariusz „Nocy Dziękczynienia” sporządził Jeff Rendell („Grindhouse”) wraz z reżyserem Eli Rothem. Z najnowszego raportu Bloody Disgusting dowiadujemy się natomiast, że ten sam duet powróci już wkrótce przy okazji sequela. Na łamach serwisu czytamy, że następna „Noc Dziękczynienia” doczekała się już oficjalnego zamówienia ze strony kierowników należącego do Sony studia TriStar Pictures. Premierę przewidziano na rok 2025

„Zrobimy sobie rok przerwy, by później móc zabrać się na naprawdę dobry scenariusz. Chcemy zaskoczyć samych siebie. Zrobić coś jeszcze lepszego od pierwszej części” – skomentował doniesienia o sequelu sam Roth.

Przypomnijmy, że w obsadzie pierwszej odsłony „Nocy Dziękczynienia”, obok Dempseya i Rae, znaleźli się też Jalen Thomas Brooks („Walker”), Milo Manheim („Zombi”), Nell Verlaque („Big Shot”), Gina Gershon („Chucky”), komik Tim Dillon oraz Rick Hoffman („Hostel”).

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Dimension Films