Przyjaciele pożegnali Matthew Perry'ego. Gwiazdy serialu pojawiły się na pogrzebie aktora

Niespełna tydzień po niespodziewanej śmierci Matthew Perry'ego, aktora znanego na całym świecie z roli Chandlera Binga, gwiazdor „Przyjaciół” został pochowany na cmentarzu w Los Angeles. W pogrzebie udział wzięła rodzina oraz wszyscy członkowie głównej obsady legendarnego serialu.

Obsada „Przyjaciół” pożegnała Matthew Perry'ego

Perry zmarł 28 października, mając zaledwie 54 lata. Przyczyna śmierci aktora nie została podana do wiadomości publicznej. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci aktora oczekują aktualnie na raport toksykologiczny. Z ustaleń policji oraz lekarzy wynika jak na razie, że Perry nie zmarł najprawdopodobniej w wyniku przedawkowania alkoholu czy narkotyków. Na miejscu śmierci nie znaleziono żadnych tego typu substancji – znaleziono go martwego w wannie w jego domu z Hollywood. Matthew Perry niemal przez całe swoje życie zmagał się z problemami z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i silnych leków przeciwbólowych, o czym otwarcie mówił w wywiadach, a w zeszłym roku opisał swoją historię w biografii.

W piątkowe popołudnie 3 listopada odbyły się uroczystości związane z ostatnim pożegnaniem Matthew Perry'ego. W prywatnej uroczystości pogrzebowej zorganizowanej w Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles uczestniczyła najbliższa rodzina aktora, a także główne gwiazdy „Przyjaciół”, czyli Jennifer Aniston, Matt LeBlanc, David Schwimmer, Courteney Cox i Lisa Kudrow. Cmentarz, na którym pochowany został Perry to także miejsce spoczynku innych gwiazd takich jak chociażby Paul Walker znany z „Szybkich i Wściekłych”, Carrie Fisher wcielająca się w księżniczkę Leię, Debbie Reynolds i Nipsey Hussle.

Kilka dni po śmierci aktora piątka gwiazd „Przyjaciół” wydała krótkie oświadczenie:

„Wszyscy jesteśmy doszczętnie zdruzgotani stratą Matthew. Byliśmy kimś więcej niż tylko kolegami z serialu. Jesteśmy rodziną. Chciałoby się powiedzieć tak wiele, ale teraz poświęcimy chwilę na żałobę i pogodzenie się z tą dogłębną stratą. Z czasem, kiedy będziemy na to gotowi, zabierzemy głos. W tej chwili nasze myśli i miłość łączą się z rodziną Matty'ego, jego przyjaciółmi i wszystkimi, którzy go kochali na całym świecie”.

źródło: people.com / zdj.